Нацкомісія озвучила розміри штрафів за невиконання рішення РНБО про блокування російських сайтів

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, попередила інтернет-провайдерів про адміністративну відповідальність у разі невиконання рішення РНБО про блокування доступу до російських ресурсів.

Згідно з повідомленням НКРЗІ, порушення  умов і правил, що регламентують діяльність у сфері телекомунікацій, тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 – 3400 грн).

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року, передбачають штрафні санкції розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 – 5100 грн).

А порушення порядку та умов надання послуг зв’язку в мережах загального користування – штраф у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 – 1700 грн).

Нагадаємо, що 16 травня президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

У списку санкцій 1228 фізичних осіб і 468 юридичних осіб.

Санкції передбачають блокування доступу до сервісів Яндекс, 1С, Софтлайн Груп, Корпорації Парус і ще низки інших російських IT-компаній. Також санкції торкнулися соціальних мереж ВКонтакте і Однокласники, а також сервісів Mail.ru.