Конфлікт НАБУ і ГПУ це підрив незалежних антикорупційних інституцій – Держдеп США

Державний департамент США засудив зрив Генпрокураторою спецоперації НАБУ.

“Недавні події, включаючи зрив розслідування корупції на високому рівні, арешт посадових осіб з Національного антикорупційного бюро України та вилучення чутливих документів НАБУ, викликають заклопотаність з приводу відданості України боротьбі з корупцією”, – йдеться в заяві опублікованій на сайті Держдепу США.

У США розцінили ці дії як частину зусиль з “підриву незалежних антикорупційних інституцій, яким надали допомогу США та інші країни. Вони підривають довіру громадськості і підривають міжнародну підтримку України”.

“Для України є недоцільним боротися за своє тіло на Донбасі, якщо вона втрачає свою душу в корупції. Інститути по боротьбі з корупцією повинні підтримуватися, фінансуватися і захищатися”, – цитуються слова держсекретаря США Рекса Тіллерсона.

Як наголошується в заяві, США закликають український уряд спільно працювати “над викоріненням корупції із суспільного життя”.

“Усунення корупції є ключем до досягнення стабільності, безпеки і процвітання для всіх українців”, – резюмували в Держдепі.

Нагадаємо, що генеральний прокурор Юрій Луценко в ефірі телеканалу 1+1 назвав агентів НАБУ, які працюють під прикриттям, нелегальним угрупованням.

Між НАБУ, ГПУ і СБУ розгорівся конфлікт. Агент Бюро під прикриттям затриманий співробітниками спецслужби. Генпрокуратура підозрює його в провокуванні хабара. НАБУ звинуватило ГПУ і СБУ в зриві секретної операції по виявленню корупції в Держміграційній службі.