КЕРІВНИК НАЦБАНКУ ПРИХОВАВ В ДЕКЛАРАЦІЇ МАЙНО НА 18 МІЛЬЙОНІВ – НАЗК

Окрім Смолія, НАЗК має претензії ще до трьох посадовців.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило недостовірні відомості у деклараціях голови Національного банку України Якова Смолія та ще трьох посадовців. Про це повідомляє пресслужба агентства.

Встановлено ознаки декларування недостовірних відомостей у деклараціях голови Національного банку Якова Смолія, заступника міністра енергетики та вугільної промисловості Анатолія Корзуна, колишнього першого заступника голови Державного агентства рибного господарства Володимира Фалея та голови Більмацької районної держадміністрації Запорізької області Артема Попова.

Зокрема, за результатами перевірки декларацій Якова Смолія за 2015, 2016 та 2017 роки НАЗК встановило, що посадовець зазначив недостовірні відомості щодо вартості на дату набуття у власність частки трьох нежилих приміщень, доходу, нарахованого йому та дружині у вигляді процентів, не зазначив відомості стосовно наявності у дружини корпоративних прав.

Крім того, Смолій не відобразив інформацію про низку земельних ділянок, які належать йому на праві власності, та кошти, розміщені ним та дружиною на банківських рахунках.

“Загальна сума недостовірних відомостей у деклараціях за 2015, 2016 та 2017 роки становить понад 8,5 млн грн, 6,6 млн грн та понад 3,2 млн грн відповідно”, – йдеться у повідомленню.

Анатолій Корзун, подаючи декларацію за 2016 рік, зазначив недостовірні відомості щодо вартості житлового будинку у Києві, який належить йому на праві власності, та не задекларував дохід дружини, отриманий у вигляді спадщини. Загальна сума недостовірних відомостей у декларації становить майже 450 тис. гривень.

Володимир Фалей, подаючи декларацію за 2016 рік, не зазначив відомостей про наявне у нього фінансове зобов’язання перед банком. Так, загальна сума недостовірних відомостей у декларації за 2016 рік становить понад 1,8 млн гривень.

Про ці правопорушення НАЗК повідомило НАБУ.

Крім того, НАЗК встановило, що Артем Попов у декларації за 2016 рік зазначив недостовірні відомості щодо вартості придбаного ним автомобіля, а також наявності корпоративних прав у його матері. Загальна сума недостовірних відомостей у декларації становить понад 1,1 млн грн. Обґрунтований висновок щодо ознак кримінального правопорушення направлено до Національної поліції.

Нагадаємо, раніше Національне агентство з питань запобігання корупції виявило недостовірні дані в декларації колишнього начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області Дмитра Головіна, який нині перебуває під домашнім арештом. Встановлено, що посадовець не задекларував автомобіль, власну квартиру та квартиру дружини, що належать їм на праві власності, а також зазначив недостовірні відомості про свій дохід та дохід дружини. Загалом відомості, вказані посадовцем у декларації, відрізняються від достовірних на суму понад 819 тис. грн

Нагадаємо, що раніше у НАЗК з’явилися серйозні питання до нардепа Кононенка, мера Філатова та інших з приводу їхніх декларацій

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *