Депутати привітали Олега Сенцова з ювілеєм: Ми будемо далі за нього боротися

Депутати привітали Олега Сенцова з ювілеєм: Ми будемо далі за нього боротися

Сьогодні день народження Олега Сенцова. Одному з так званих українських «в’язнів Кремля» виконується сорок років. Незважаючи на те, що день народження режисер зустріне в Росії, деякі політики сподіваються: можливо, зовсім скоро Сенцов повернеться в Україну. Інші зазначають: Україна, на жаль, все складніше протистояти російському лобі в Європі.

Близько року тому російський суд виніс вирок українському режисерові Олегу Сенцової – двадцять років ув’язнення з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. Кримчанина звинуватили в підготовці терактів в Криму і назвали лідером диверсійно-терористичної групи. Так український режисер став одним з «в’язнів Кремля». Сьогодні ця умовна група налічує близько тридцяти людей.

«Євромайдан SOS вже два роки веде кампанію LetMyPeopleGo. Після звільнення Юрія Солошенко і Геннадія Афанасьєва в цьому списку залишається, як мінімум, двадцять дев’ять людей », – раніше розповідала FaceNews голова правління Центру громадських свобод Олександра Матвійчук.

«Частина цих людей покарана за свою ненасильницьку публічну діяльність, частина просто використана в інформаційній війні проти України, тому їх назвали шпигунами, карателями і терористами», – додає Матвійчук.

Що стосується позиції Володимира Путіна, який, за словами деяких експертів, іноді практично одноосібно приймає рішення щодо українських «в’язнів», складно зрозуміти, яким російський президент бачить подальший розвиток «справи Сенцова».

«Я думаю, що це (мається на увазі Олег Сенцов, – FaceNews) – один з досить різких опозиціонерів, які бажано, щоб посидів, якщо спрощено говорити», – розповідає координатор Міжнародної антипутінської коаліції «Стоп фашизм в Росії» Герман Обухів.

Паралельно українські політики наголошують: для президента РФ Сенцов також може бути заручником і предметом торгу.

«Я думаю, що він (мається на увазі Володимир Путін, – FaceNews) його розцінює як ще одного заручника, тому що для України це знаково. Коли у нас були ті російські Грушники, було видно, що в Росії на них всім наплювати, а нам на наших людей не наплювати », – зазначає народний депутат України від« Блоку Петра Порошенка «Солідарність», лідер міжфракційного депутатського об’єднання «Крим» Олексій Гончаренко.

Експерти додають: в України є шанси повернути Сенцова на батьківщину, наприклад, шляхом обміну після «торгів».

«Я думаю, що певні шанси є, тому що для Путіна вони (« в’язні Кремля », – FaceNews) є певним матеріалом тероризування, торгів, ще чогось. Він же їх не розглядає як людей. Для нього такі речі не існують. Для нього це торги. Якщо є торги, то завжди є хоча б мінімальна надія, що буде якийсь результат. Але це дуже ефемерна надія », – раніше розповідав FaceNews екс-народний депутат України та експерт-міжнародник Тарас Чорновіл.

За його словами, той факт, що Росія визнає, наприклад, Олега Сенцова громадянином України – це підтвердження того, що питання щодо його обміну і видачі Україні відкрито.

«Тому що своїх громадян видати не можна», – пояснює Чорновіл.

Однак в питанні тиску на Росію і повернення в Україну Сенцова українцям навряд чи доводиться сподіватися на допомогу росіян, адже більшість з них навряд чи знають, хто такий Олег Сенцов.

«Більшість, звичайно, не знає. Ті, хто цікавиться політикою і, можна сказати, правами людини, звичайно, знають, вони відносять Сенцова до політв’язнів. Наприклад, я бачив пікети «Свободу Сенцової» в Москві, Петербурзі, але все одно на тлі всього це не дуже помітно », – додає Герман Обухів.

Тим часом, в останні час проблеми в українських політиків виникають і у взаємодії з Європою, адже російське лобі, за словами народних депутатів, посилюється.

«Ми створили на рівні ПАРЄ механізм, який передбачає так звані санкційні списки по відношенню до всіх чиновників, які порушували права наших громадян як на території Донецька і Луганська, так і в окупованому Криму. Литва була першою країною, яка виконала так званий «список Савченко». Це може бути список і Сенцова, і Кольченко, і навіть тієї ж Савченко. Незважаючи на те, що її звільнили, певні особи зробили відповідні порушення. Тоді це буде бити по конкретним персонам, конкретним виконавцям, може бути, навіть замовникам. Я думаю, що на міжнародному рівні ми повинні просувати такий механізм, хоча останнім часом нам важче, ніж було раніше. Європейське співтовариство, вводячи санкції, розуміло, що ця фінансова обмеження – як штраф самому собі. Але вони розуміли, що ці фінансові обмеження, як штраф самому собі (вводяться, – FaceNews), щоб захистити себе від агресії, встановити якийсь світ. Тепер існують політикани, які говорять: «Послухайте, все, звичайно, добре, але ми ж можемо підкупити виборців, ми дамо вам нові засоби, інвестиції, повернемо Росію, Росія непогана», і забувають про те, за що ці санкції введені. І останнім часом, на жаль, я все більше бачу, що російське лобі, яке фінансується Кремлем, вони підкуповують, лобіюють і переломлюють Європу, щоб взагалі знімати санкції, щоб сказати: «Україна нас не турбує, це їх локальні проблеми». Тому нам сьогодні стає все важче і важче. Але, поки ми боремося за Крим, він залишається українським », – розповідає народний депутат України від« Народного фронту », член української делегації в ПАРЄ Георгій Логвинський.

Нардепи додають: триває і боротьба за Сенцова.

«Ми постійно порушуємо питання Сенцова. Ми ніколи не піднімали питання тільки Савченко, ми піднімали питання Савченко, Сенцова та інших українських політв’язнів. Є, на жаль, закони жанру, ми можемо ходити до європейців із двадцятьма-тридцятьма-сорока прізвищами, але ніхто взагалі нікого пам’ятати не буде. Тут завжди потрібні якісь символи. Таким символом стала Савченко. Якраз Олег Сенцов – це другий символ, кінорежисер, на багатьох культурних заходах його згадують, про нього говорять. Тому я хочу привітати його з днем народження », – зазначає народний депутат України Олексій Гончаренко.

Депутаты поздравили Олега Сенцова с юбилеем: Мы будем дальше за него бороться

«Чомусь мені здається, що цей рік свого життя, в яку він вступає, ознаменується його поверненням на батьківщину і звільненням. Я в цьому впевнений, і ми будемо далі за нього боротися », – резюмує політик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *