Кабмін пропонує ввести штрафи за хибні виклики “швидкої”, пожежних і поліції

Кабінет міністрів України схвалив зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки. Про це стало відомо з повідомлення прес-служби Кабінету міністрів України.

Як повідомляється, Кабмін схвалив законопроект, яким вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки.

Зокрема, змінами передбачено, що мінімальний штраф за адміністративні правопорушення становитиме 510 грн, а максимальний – 8500 грн.

Також значно підвищується штраф за завідомо неправдивий виклик поліції, “швидкої” або аварійних служб – він складе від 3400 до 10200 гривень.

Крім того, вводиться кримінальна відповідальність за порушення вимог техногенної безпеки, що призвело до аварії або іншому небезпечному події з тяжкими наслідками.

Відзначається, що запропоновані зміни запрацюють лише після прийняття законопроекту парламентом.

Повідомляється, що до сих пір штраф за порушення вимог пожежної безпеки становив для громадян від 8,5 до 119 гривень, а для посадових осіб – від 34 до 170 гривень.

“Такого” покарання “недостатньо для того, щоб мотивувати до виконання правил безпеки. Посилення відповідальності повинно підвищити рівень правової і громадянської свідомості посадових осіб і громадян, а також зменшити кількість правопорушень, що становлять загрозу життю і здоров’ю людей”, – прокоментував прем’єр-міністр Олексій Гончарук

Також повідомляється, що уряд поки опрацьовує питання про законодавче врегулювання обов’язковості виділення коштів в державному і місцевих бюджетах на цільові заходи протипожежної безпеки, спрямовані на те, щоб знизити ризик пожеж в громадських і адміністративних будівель закладів освіти, охорони здоров’я та інших.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *