Кабмін передав у Раду законопроект про компенсацію за затримки зарплат і пенсій

Як інформує прес-служба Кабміну, КМ передав у Раду схвалений 24 січня 2020 року проект Закону України “Про внесення змін до статті 2 Закону України” Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням термінів їх виплати”, який спрямований на боротьбу з боргами по виплатах громадянам.
Коментуючи ініційоване Мінсоцполітики рішення, міністр Юлія Соколовська наголосила, що уряд бореться з боргами по виплатах зарплат, пенсій і т.п., щоб українці отримували всі кошти своєчасно.

Керівниця відомства зазначила, що громадяни в разі затримок виплат повинні отримувати компенсацію – це справедливо і відповідає філософії роботи уряду.

Соколовська також зазначила, що законопроект буде сприяти мінімізації корупційних ризиків через чіткість встановленої в законі адміністративної процедури прийняття рішень.

Міністр соцполітики пояснила, що основні зміни, запропоновані урядом на розгляд народних депутатів – це встановлення чіткого переліку виплат, за затримку яких передбачається компенсація. При цьому механізм виплат не змінюється і враховує інфляцію за період їх затримки.

Нагадаємо, законопроект встановлює наступний вичерпний перелік грошових доходів громадян, за порушення термінів виплати яких проводиться їх компенсація:

– пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством);

– соціальні виплати;

– стипендія;

– заробітна плата (грошове забезпечення);

– сума індексації грошових доходів громадян

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *