Кабмін опублікував постанову з новою формулою цін на газ для населення

Кабінет міністрів опублікував рішення про зміну механізму формування ціни на природний газ для населення і теплокомуненерго (ТКЕ) з метою максимально можливого зниження вартості ресурсу.
Відповідна постанова уряду №485 від 5 червня опублікована в газеті “Урядовий кур’єр”, передає  Інтерфакс-Україна.
Згідно з документом, уряд зобов’язав НАК “Нафтогаз України” при встановленні ціни продажу газу населенню вибирати мінімальне значення з чотирьох запропонованих для цієї мети.
Перше значення: середня вартість імпортного ресурсу, що склалася в процесі його митного оформлення (за підсумками місяця, що передує місяцю поставки населенню, публікується Міністерством економічного розвитку і торгівлі).
Друге значення: середньозважена ціна місячного ресурсу природного газу для газового місяця  продажу / поставки за підсумками електронних біржових торгів на Українській енергетичній біржі до початку цього газового місяця.
Третє значення: середня арифметична ціна продажу “Нафтогазом” газу промисловим споживачам (за умови передоплати до місяця постачання газу), яка діяла в газовому місяці, що передує місяцю продажу населенню.
Четверте значення: ціна, розрахована за раніше затвердженою формулою вартості газу по ПСО.

Як повідомлялося, на засіданні 4 червня Кабінет міністрів змінив механізм формування ціни на природний газ для потреб населення і теплокомуненерго. Тепер для формування вартості газу для населення уряд зобов’язав НАК “Нафтогаз України” вже з червня використовувати мінімальне з чотирьох запропонованих значень. Це третя зміна механізму за останні три місяці.
У свою чергу “Нафтогаз” заявляв, що знизив оптову ціну на внутрішньому ринку відповідно до змін ціни імпортного ресурсу. За розрахунками НАК, в залежності від регіональних тарифів на транспортування і розподіл, кінцева роздрібна ціна ресурсу для побутових споживачів в липні складе від 7,6 тис. грн за тис. куб. м до 8,2 тис. грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *