Ісламісти знищили 7 російських літаків на базі у Сирії

Російська авіабаза Хмеймім у Сирії зазнала 31 грудня масованого мінометного обстрілу, під час якого було знищено сім військових літаків. Про це повідомляє “Коммерсант” із посиланням на власні джерела.

За даними видання, російська армія втратила чотири бомбардувальники Су-24, два винищувачі Су-35С, один транспортник Ан-72, а також склад боєприпасів, який здетонував після потрапляння мінометного снаряда.

Під час обстрілу могли постраждати не менше 10 російських військовослужбовців. За словами джерел, базу атакували “бойовики одного з ісламістських угруповань”.

За даним російських ЗМІ, напад стався 31 грудня 2017 року та став однією з найбільших втрат російської авіації за час участі у війні в Сирії. Окрім авіатехніки, був знищений і склад боєприпасів, який здетонував після попадання мінометного снаряду.

У Міністерстві оборони Росії цю інформацію поки що не коментували. Однак підтвердили інформацію про катастрофу вертольота Мі-24, під час якої загинули два льотчика. За офіційною версією, причиною аварії стала несправність вертольота.

  • 11 грудня російський президент Володимир Путін наказав почати виведення російських військ з Сирії. При цьому, він повідомив про плани зберегти військові бази на території цієї країни, в тому числі в Тартусі і Хмеймімі.
  • 3 січня стало відомо, що у Сирії зазнав катастрофи російський бойовий вертоліт Мі-24, загинули два пілоти.