Що матимуть українці з підвищеної зарплати?

Скільки будемо заробляти і скільки нам коштуватиме оборона кордонів держави. У 2018 році зарплату українцям будуть нараховувати по-новому. Скільки податків ми заплатимо до казни і чи достатньо того, що залишиться від заробленого.

У головному фінансовому документі країни бюджеті-2018 написано, що українці тепер зароблятимуть мінімум 3 723 гривні, за годину тепер платитимуть 22 гривні 41 копійку. Невже виходить так, що зарплату підняли для того, щоб українці змогли заплатити лише податки? Детальніше у сюжеті ТРК Аверс.

Якщо постійно піднімати мінімальну зарплату в Україні, то економіка остаточно піде в тінь. Таку точку зору в коментарі кореспонденту ГолосUA висловив економіст Борис Кушнірук.

«Тут треба розуміти, що коли піднімається мінімальна зарплата, то це стосується не тільки приватного сектора, але і бюджетників. Таким чином, вони не просто покривають дефіцит бюджету за рахунок прямої дотації Пенсійного фонду. Виплачується вища зарплата бюджетникам, більше робиться внесків до Пенсійного фонду та збільшується його дохідна частина. І, відповідно, дефіцит стає менше », – зазначив економіст.

За словами Б. Кушнірука, подібна практика підвищення мінімальної заробітної плати існує в усьому світі.

«Головне, щоб це не було таким волюнтаристським способом, коли підвищили мінімальну зарплату вдвічі і у когось з’явилися такі відчуття, що це можна робити в постійному режимі:« а давайте ще раз піднімемо до 5 тисяч гривень мінімальну зарплату» і так далі. Ось це точно буде заганяти бізнес в тінь. Особливо малий в невеликих містах, де зарплата в 5 тисяч вже досить істотна. Тому з цієї точки зору я б, принаймні, дуже акуратно ставився до таких кроків, тому що користі вони можуть принести значно менше, ніж шкоди », – заявив він.