Ірина Констанкевич: Політичні торги ставлять під загрозу економіку та репутацію України

Політичні торги щодо кандидатури на посаду голови Національного банку становлять небезпеку для української економіки. Про це в ефірі телеканалу “Еспресо ТВ” заявила народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич.

“Посада голови Національного банку є однією з ключових у нашій державі. Доки триватимуть політичні “договорняки”, страждатиме економіка України”, – зауважила Ірина Констанкевич.
За словами нардепа, відсутність голови регулятора вже призвела до стрімкого падіння гривні. І що довше Нацбанк залишатиметься без очільника, то вище підніматиметься курс долара.
“Навіть при тому, що в державному бюджеті закладений курс долара на рівні 31 гривні, можна очікувати його подальшого зростання. Не хочеться говорити про те, що він коштуватиме 35 гривень, але поки що прогнози невтішні”, – підкреслила представниця УКРОПу.
На думку Ірини Констанкевич, відсутність відповідальних осіб на ключових посадах негативно позначається й на міжнародній репутації країни. Це стосується, зокрема, аудитора НАБУ, на призначенні якого наполягають західні партнери.
Однак влада свідомо затягує з надважливим призначенням, адже не може “протягнути” свого кандидата.
Нардеп нагадала, що 21 грудня профільний комітет парламенту не спромігся оголосити новий конкурс з відбору кандидатів на посаду голови НБУ: “Це політичне питання. Поки не буде згори вказівки про те, що комітет має зібратися, доти засідання не відбудеться”.