ІНВЕСТОР обіцяє гроші до бюджету? Однак спочатку — судові позови

Перед початком минулої сесії міської ради начальник юридичного відділу виконкому Наталія Медведенко проінформувала депутатів і присутніх у залі про те, які судові справи, пов’язані з будівництвом ТЕС у нашому місті, вже було розглянуто в судах, які саме позови подані та ще будуть розглядатися служителями Феміди найближчим часом.

7 листопада 2017 р. Переяслав-Хм міськрайонним судом було розглянуто справу №373/1059/17 за позовом ТОВ “ЕПГ “Югенергопромтранс” до міської ради про визнання незаконними та скасування її рішень, які стосувалися будівництва ТЕС. Суд став на сторону забудовника. Міська рада подала апеляцію до Київського апеляційного суду, але 18.01.2018 р апеляційну скаргу залишили без задоволення (ми про це ширше писали у попередньому номері).

17 листопада 2017 р. Київським окружним адміністративним судом розглядалася справа №810/3635/17 за позовом ТОВ “ЕПГ “Югенергопромтранс” до ДАБІ України про визнання протиправними та скасування її рішення “Про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт” та наказу “Про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт”. Суд зобов’язав ДАБІ внести відповідні зміни до реєстру.

Не погоджуючись з даним рішенням, міська рада подала апеляційну скаргу. 12.01.2018 р. ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду було відкрито провадження за апеляційною скаргою міської ради та призначено розгляд справи на 13 лютого 2018 р.

В провадженні Господарського суду Київської області перебуває справа №911/2684/17 за позовом міської ради до ТОВ “ЕПГ “Югенергопромтранс” про розірвання договору оренди з останнім. 23 жовтня 2017 р. судом було зупинено провадження у цій справі та призначено судову екологічну експертизу об’єкту, який будується на цій земельній ділянці. Її проведення доручено Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.

18.01.2018 р. між міською радою та інститутом було укладено відповідний договір. Розгляд справи продовжиться тоді, коли експерти дадуть свої остаточні висновки.

В провадженні Окружного адміністративного суду м. Києва перебуває справа №826/10603/17 за позовом заступника керівника Бориспільської місцевої прокуратури Київської області до Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання анулювати дозвіл від 6.10.2016 р, виданий ТОВ “ЕПГ “Югенергопромтранс”. Розгляд цієї справи вже двічі переносився. Остання дата судового засідання призначена на 7.02.2018 р. Як бачимо, з інвестором Переяславу таки “пощастило”.

Маємо два роки обману, суперечок і судових тяжб… До речі, все це бізнесмени могли передбачити й раніше, адже на громадських слуханнях, які були проведені ще в травні 2016 р, люди висловили свою позицію — ТЕС у середмісті не хочуть. Однак, проігнорувавши думку містян, інвестор все одно розпочав і весь цей час активно продовжував споруджувати саме електростанцію — об’єкт підвищеної небезпеки. Спокуса заробляти за “зеленому” тарифі, який в Україні значно вищий від європейського, робить свою справу. І байдуже, що в кількох десятках метрах від станції знаходиться житлова забудова… І байдуже, що на дитячих майданчиках поряд з ТЕС бавитимуться чиїсь діти. Бізнес цим не заморочується…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *