Інфекціоністка порадила, як можна зупинити спалах COVID-19

Для того, щоб в Україні не збільшувалася кількість хворих на коронавірусну хворобу COVID-19, школи слід було б перевести на дистанційне навчання. Таку думку в ефірі ток-шоу “Право на владу” на 1+1 висловила інфекціоністка Ольга Голубовська. За її словами, нині країна перебуває лише на початку зростання кількості інфікованих COVID-19.

“Я взагалі була за дистанційне навчання максимально. Ми нині тільки на початку цього зростання. Всі мають розуміти, що вже зараз неможливо хворого з групи ризику покласти в стаціонар. Отже, треба всім розуміти, що якщо не будуть цього дотримуватися, готуйтеся, що залишитеся просто на якомусь домашньому лікуванні. А це, звісно, вже зовсім інше”, – сказала інфекціоністка.

Лікарка-інфекціоністка Ольга Голубовська вважає, що в Україні все ще триває перша хвиля поширення COVID-19, при цьому епідеміологам слід готуватися до гіршого сценарію пандемії. Про це вона розповіла в інтерв’ю Укрінформу.

“Абсолютно ніякого відчуття (що COVID-19 відступає – ред.) немає. Єдине, що можу сказати, я дуже боялася другої хвилі та боюся її досі – епідеміологи не люблять поняття “другої хвилі”, це у них називається просто “епідемічний сезонний ріст захворюваності” (ми знаємо, що коронавіруси мають сезонність). От, враховуючи те, що зараз ми спостерігаємо зростання, це ще триває все та ж, перша хвиля”, – сказала Голубовська.

Вона також зазначила, що боїться осіннього зростання захворюваності. “Я дуже сподіваюся, що катастрофи особливої не буде, але ми повинні готуватися, тому що жоден прогноз щодо цього коронавірусу ще не справдився, жоден! Я побоююся осіннього зростання захворюваності. Але для того, щоб говорити про другу хвилю, то сьогодні не мало б бути зростання захворюваності. А по клініці, по наших стаціонарах бачимо реальне зростання хворих. У деяких регіонах збільшується зростання важких хворих. Якщо ви пам’ятаєте, Всесвітня організація охорони здоров’я, на жаль, теж трішечки пропустила цю проблему. Спочатку оголосили надзвичайну ситуацію, а потім вже, коли злягла вся Європа, тоді лише – пандемію”, – сказала вона.

При цьому інфекціоністка додала, що ніхто не може дати чіткої картини та сказати, чому зростає захворюваність, попри карантинні заходи.

Нагадаємо:

Раніше тимчасовий виконувач обов’язки міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет заявив, що МОН планує використати 3,3 мільярда гривень із залишків торішньої освітньої субвенції на закупівлю засобів дезінфекції та індивідуального захисту. Щоправда, спершу потрібно внести зміни до постанови Кабміну, чого ще не зроблено.