Київські судді приватизували і продали свої службові квартири

Судді Окружного адмінсуду Києва приватизували, а деякі встигли і продати, видані їм службові квартири в новобудовах, на підставі того, що квартири були … нові. Про це «ОЛІГАРХ» дізнався з розслідування для програми «Наші гроші з Денисом Бігус».

У 2013 році п’ять суддів Окружного адмінсуду Києва отримали квартири для службового використання. При цьому у деяких суддів вже було житло. В кінці того ж року судді подали в суд з вимогою зобов’язати голову свого суду Павла Вовка звернутися до районних адміністрацій з проханням виключити житло зі статусу службового.

Далі квартири приватизували на підставі того, що нові квартири без ремонту не придатні до житла, а ремонтувати житло, яке у них можуть забрати, судді не захотіли. Зараз, як виявили журналісти програми, в службових квартирах проживають родичі суддів, квартиранти, або вже нові власники.

Суддя Окружного адмінсуду Києва Ігор Погрібніченко отримав трикімнатну службову квартиру, в яку прописав матір, батька, сестру, діда і себе. При цьому в декларації судді вказана ще одна квартира в Києві, якій суддя володіє з 2004 року. Однак, ні в службовому, ні у власному житлі Ігор Погрібніченко не проживає. Зате сусіди кажуть, що постійне місце проживання Погрібніченко – будинок площею 202 квадратних метра в селі Мархалівка, який в 2016-м придбала його мати.

Київські судді приватизували і продали свої службові квартири

Ще один екс-власник службової квартири, – суддя Євген Аблов – в 2016-му продав своє придбане службове, а потім приватизоване житло за 9,1 млн гривень. Свої дії пояснив публічністю своєї квартири: «Продав в Києві квартиру, був змушений звідси виїхати, так як передача« Наші гроші »в своїх передачах зробила так, що дружина сказала:« Ми не хочемо більше, щоб за нами бігали, нас знімали »- забрала дітей і поїхала в Одесу ».

Характерно, що на момент отримання службової квартири в Києві, в родині судді було три квартири і будинок. А дружина, суддя Юлія Аблова, була власницею автомобіля Porsсhe Panamera.

Київські судді приватизували і продали свої службові квартири

Суддя Олена Власенкова приватизувала службову квартиру в 2015 році. Загальний метраж житла – 120 квадратних метрів. Однак поки Власенкова там не проживає: приміщення досі не відремонтовано, а сама служниця Феміди скаржиться: грошей на ремонт немає. І зазначає, що держава не мала права видавати їй квартиру, яка не відповідає санітарно-побутовим нормам.

Андрій Федорчук – єдиний суддя Окружного адмінсуду з цього списку, хто не вивів житло зі статусу службового. Квартира, площа якої 96 квадратних метрів, так і залишається в державній власності. Незважаючи на те, що згідно із законом, у службовому житлі повинен проживати сам суддя і його родина, в квартирі проживають квартиранти. «Дивіться: квартира 76- Гладкий Андрій живе … квартирант Андрій Гладкий», – таку інформацію надали консьєржі, які працюють в цьому будинку.

Київські судді приватизували і продали свої службові квартири

Суддя з дітьми переконує, що повинен був отримати квартиру в Києві, тому що його будинок «в селі за десятки кілометрів від Києва» не дозволяє возити дітей до школи. Селом суддя називає престижне селище Буча під Києвом, де у нього будинок на півтисячі квадратних метрів. Його дружина, Федорчук Марія, володіє близько 60 гектарами землі в Київській області.

Як повідомлялося раніше, судді з Вищої кваліфікаційної комісії навіть не звернули уваги на таку «дрібницю», як наявність у молодого судді Сергія Станіка довіреностей на автопарк з шести дорогих елітних автомобілів, серед яких – два Mercedes-Benz, BMW X5 і Porsche Cayenne, що не відображених в електронній декларації держслужбовця