Фейгін про ймовірне рішення трибуналу щодо MH17: Матеріальна складова буде обчислюватися мільярдами доларів

Росія відповідатиме як політично, так і фінансово у разі обвинувального вироку трибуналу в Нідерландах у справі про загибель пасажирів та екіпажу рейсу MH17. Таку думку висловив російський адвокат Марк Фейгін.

Винуватець аварії Boeing 777 рейсу MH17 буде зобов’язаний виплатити мільярди доларів, імовірно, цього покарання зазнає Росія. Про це виданню “Обозреватель” сказав російський адвокат Марк Фейгін.

“Після цього суду або під час нього розпочнуться позови – від родичів, від авіакомпанії, від країн, які постраждали внаслідок таких дій. Матеріальна складова буде обчислюватися мільярдами доларів”, – попередив він.

На його думку, буде названо й конкретних винуватців у доправленні на Донбас комплексу “Бук”, а Росія може відмовитися їх видати.

“Можна заховати безпосередніх винуватців, але від грошей утекти неможливо – способів їх отримати величезна кількість. А якщо Росія буде перешкоджати переданню цих військовослужбовців, то будуть нові санкції. Від них буде дуже складно ухилитися. Звичайно, питання в їх ефективності. Але рано чи пізно вони можуть догратися до якого-небудь вуглеводневого ембарго, і тоді буде вже зовсім не смішно”, – підкреслив юрист.

Фейгін переконаний, що Росія вже політично відповідає за те, що трапилося, оскільки перешкоджає створенню міжнародного трибуналу й не визнає легітимності суду, про створення якого заявили Нідерланди.

“Той, хто торпедує, хто не дає законно, прозоро проводити судовий розгляд, – той і є винуватцем. Винуватець завжди боїться суду – це аксіома. У цьому разі в мене особисто немає жодних сумнівів у тому, що літак був збитий саме російськими військовослужбовцями з російської військової техніки – з “Бука”, – сказав адвокат.

Boeing 777, що здійснював рейс MH17 (Амстердам – Куала-Лумпур), зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту. 193 з них були громадянами Нідерландів.

8 липня 2015 року делегація Малайзії в ООН поширила проект резолюції Ради Безпеки всесвітньої організації з вимогою сформувати міжнародний трибунал для незалежного розслідування справи про збитий Boeing. Однак Росія заблокувала ухвалення резолюції.

28 вересня 2016 року в Нідерландах міжнародна слідча група, що складається з представників Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України, оголосила проміжні підсумки розслідування. Згідно з висновками комісії, рейс MH17 було збито з комплексу “Бук”, привезеного з Росії, із території, підконтрольної проросійським бойовикам.

У липні 2017 року країни міжнародної слідчої групи у справі про катастрофу Boeing на Донбасі (JIT) – Бельгія, Нідерланди, Україна, Малайзія, Австралія – домовилися про проведення судового процесу в межах голландського законодавства.

Глава комітету з міжнародних справ російської Ради Федерації Костянтин Косачов заявив, що суд у справі про катастрофу малайзійського Boeing на Донбасі, який повинен відбутися в Нідерландах, не буде легітимним.