Імпічмент Трампа: суд по суті почнеться 21 січня

Про це сказав Макконел під час виступу в Сенаті

Глава республіканської більшості Сенату США Міч Макконел повідомив, що розгляд справи імпічменту президента Дональда Трампа по суті почнеться 21 січня. Він повідомив, що запросив обраних членів Палати представників передати статті імпічменту вдень 16 січня. Після цього до Сенату прибуде глава Верховного Суду США — за правилами, він приймає присягу в сенаторів і головує на засіданнях у форматі суду присяжних (impeachment trial) у верхній палаті Конгресу.

Міч Макконел: “Після цього ми офіційно сповістимо Білий дім про наближення суду і викличемо президента для відповіді на статті (імпічменту — ред.) і направлення свого юридичного представника.

 Тож суд по суті почнеться у вівторок (21 січня — ред.)”.

Передісторія:

  • У вересні в США почалося розслідування про можливість імпічменту Дональда Трампа на тлі того, що співробітник американських спецслужб написав скаргу на тиск президента Сполучених Штатів Америки на Україну з метою нашкодити своєму можливому суперникові на виборах 2020 року демократу Джо Байдену.
  • 19 грудня Дональд Трамп став третім президентом США після Ендрю Джонсона і Білла Клінтона, якому Палата представників оголосила імпічмент. Йому закидають зловживання владою і перешкоджання роботі Конгресу.
  • Тепер питання про усунення 45-го президента з посади має розглянути Сенат США.
  • Оскільки для відсторонення потрібні дві третини голосів, а більшість у Сенаті – в республіканців, Дональд Трамп, найімовірніше, збереже свою посаду.
  • Демократи наполягають на виступі свідків у Сенаті, республіканці виступають проти цього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *