Турчинов погрожує негайною мобілізацією в разі ескалації на Донбасі

В Україні буде оголошена нова хвиля мобілізації в разі різкого погіршення ситуації в зоні проведення антитерористичної операції. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

«У разі серйозного загострення на фронті нова мобілізація буде оголошена негайно», – сказав він на презентації центру Інформування сектора безпеки і оборони в РНБО сьогодні в Києві .

Росія використовує Донбас, як полігон для нової зброї. Про це на прес-конференції заявив секретар РНБО Олександр Турчинов.

“Вони не тільки ведуть на сході нашої країни бойові дії, проводячи обстріли наших територій із використанням забороненої зброї – великих калібрів, артилерія, міномети. Крім того, вони використовують окуповану територію, як полігон для своєї нової зброї”, – сказав він.

За словами Турчинова, РФ використовує нові міномети, боєприпаси для “максимального ураження живої сили”. “Нових систем радіоелектронної боротьби, нових безпілотників”, – продовжив він.

За словами секретаря РНБО, зараз «багато спекуляцій» щодо питання можливого введення воєнного стану

Воєнний стан можна запровадити лише у випадку загрози суверенітету України чи загострення ситуації в якомусь регіоні, зокрема на сході країни.

Про це сказав секретар Ради національної безпеки й оборони України Олександр Турчинов на прес-конференції у п’ятницю.

«Воєнний стан не може вводитися за бажанням політиків… Воєнний стан може вводитися виключно виходячи з загроз безпеці країни. У випадку загроз нашому суверенітету, безпеки в цілому країні, у першу чергу військових загроз – безумовно, повинен бути введений військовий стан, відповідно до Конституції», – заявив він.

«Не тоді, коли хтось бажає чи до якоїсь дати, а виключно виходячи з безпеки чи небезпеки для нашої країни», – наголосив Турчинов.

Крім того, Турчинов наголосив, що мобілізація поки не планується, але можлива в разі загострення ситуації.

«Зменшується кількість мобілізованих, збільшується контракт. Коли ситуація хоча б не матиме значного погіршення, навіть у тих умовах постійних обстрілів і провокацій, в якій знаходимося сьогодні ми, ми можемо протримати нашу армію без додаткової мобілізації. І це уже серйозний крок вперед», – сказав він.

«Так, черг сьогодні у військкоматах нема. Але ми сьогодні маємо системне збільшення контрактної складової. І у випадку збереження цієї тенденції – у другому півріччі ми також не плануємо проводити мобілізацію», – констатував секретар РНБО.

Він зазначив: «Так, призов буде. І ми повинні готувати нашу молодь, яка повинна збільшувати наш резерв, особливо резерв першої серги – куди людина потрапляє, пройшовши службу».

«Буде загострення ситуації, збільшиться небезпека на сході або в будь-якій точці нашої країни – ми готові запустити проект мобілізація негайно. Сьогодні, за наявних тенденцій, ми можемо збільшувати складову контрактників – і до кінця поточного року повністю звільнити кількість мобілізованих на сьогодні», – наголосив Турчинов.

 

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *