Холодницький стверджує, що плівки Онищенка не допомогли слідству
Плівки народного депутата-утікача Олександра Онищенка продемонстрували, що між політиками є певні “договорняки”, зазначив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.
Аудіозаписи народного депутата-утікача Олександра Онищенка не надали жодної корисної інформації слідству. Про це в інтерв’ю телеканалу ZIK заявив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький.
“Ми просто вкотре дізналися, що між політиками є певні “договорняки”, – зазначив прокурор.
Холодницький додав, що плівки стосуються, швидше, “політичної відповідальності”.
“Ці “коломийки” тривати вічно не можуть. Якщо в тебе є докази і ти хочеш допомогти слідству, а не торгуватися… У нього в Україні є низка адвокатів – передайте через адвокатів цю інформацію, і слідство буде продовжуватися”, – підкреслив керівник САП.
Холодницький також розповів, що Онищенко запропонував слідчим зустрітися на території Великої Британії, однак у прокуратурі спочатку не погодилися і запропонували як місце для зустрічі Польщу, однак від цієї пропозиції відмовився вже Онищенко.
Зараз, заявляє глава САП, прокурори готові зустрітися з нардепом на території Британії.
Онищенко фігурує у справі про зловживання під час реалізації газу, видобутого за участю компанії “Укргазвидобування”. За даними слідства, державі було завдано збитків на суму майже 3 млрд грн. Загалом установлено 20 осіб, які, як уважають слідчі, входили до складу злочинної організації.
За інформацією Генеральної прокуратури, нардеп покинув Україну 2 липня 2016 року.
5 липня 2016 року Верховна Рада підтримала подання генпрокурора про притягнення до відповідальності, затримання та арешт Онищенка. Сам він відмовився бути присутнім на засіданні парламенту, заявивши, що його “підставили й кинули”.
29 липня він заявив, що перебуває в Лондоні і готовий відстоювати свою правоту у британському суді.
У грудні 2016 року Онищенко зробив низку скандальних заяв. В інтерв’ю виданню “Страна” він сказав, що за дорученням Адміністрації Президента скуповував голоси у Верховній Раді, “торгувався й організовував комерційні голосування” на користь президента України Петра Порошенка. Онищенко також стверджує, що протягом року записував свої розмови з Порошенком і його оточенням на диктофон у наручному годиннику, а наприкінці листопада передав аудіозаписи спецслужбам США.
Одразу після цього Служба безпеки України повідомила, що підозрює Онищенка в державній зраді.
2 грудня Онищенко виступив на одному з російських федеральних телеканалів і заявив, що Порошенко вимагав гроші у великих бізнесменів, а частину цих сум передавав на підкуп депутатів Верховної Ради.
6 грудня Онищенко оприлюднив один зі своїх аудіозаписів. Політик-утікач запевняє, що це були переговори з “посланцем від Адміністрації Президента” народним депутатом Олесем Довгим, ішлося про можливі варіанти припинення кримінального провадження проти Онищенка.
9 лютого 2017 року сайт “Страна” опублікував другий запис розмови, учасниками якої, за твердженням видання, були Онищенко і колишній депутат від “Народного фронту” Микола Мартиненко. За словами Онищенка, Мартиненко виступив черговим посередником між ним і Порошенком після того, як першу частину переговорів “провалив” нардеп Довгий.
Порошенко заявив, що нічого не чув про плівки Онищенка.
До речі. Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький вважає, що його мобільний телефон прослуховують. Про це він повідомив в інтерв’ю телеканалу ZIK.
На думку керівника САП, його телефон можуть прослуховувати багато правоохоронних органів.
Холодницький повідомив, що номер телефону він не змінював з 2006 року.
Прокурор додав, що його охорона регулярно перевіряє кабінет на предмет можливого несанкціонованого “прослуховування”.