Муженко: Росія після навчань Захід-2017 залишила свої війська в Білорусі

Росія повністю не вивела свої війська з Білорусі після масштабних спільних військових навчань Захід-2017, заявив начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко.

В інтерв’ю Reuters він розповів, що РФ вивела з Білорусі лише кілька підрозділів.

“У нас була інформація, що вони відкликали лише кілька формувань з оголошених 12 500 військовослужбовців, з яких 3000 були росіянами, але насправді їх було значно більше”, – сказав Муженко.

За словами глави Генштабу ЗСУ, Росія демонстративно вивела з Білорусі авіаційні війська, щоб показати картинку всьому світу.

“Росія продемонструвала, і це була, перш за все, демонстрація, повернення авіаційних підрозділів – вони злетіли з аеродромів та вилетіли до Росії. Але ми розуміємо, що 300-400 км для авіації – це відстань, яку можна подолати за дуже короткий час”, – заявив він.

Муженко додав, що військові маневри Захід-2017 носили наступальний характер, і після їх завершення напруга між країнами не зменшилася.

Нагадаємо, що масштабні навчання Росії і Білорусі Захід-2017 пройшли з 14 по 20 вересня. Вони викликали хвилю критики з боку керівництва країн-сусідів.

Офіційно в навчаннях брали участь до 13 тисяч військовослужбовців. У той же час, за даними НАТО, в навчаннях брали участь до 100 тис. військовослужбовців. Однак РФ і Білорусь спростували ці дані.

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що російсько-білоруські військові навчання Захід-2017 демонструють готовність РФ до повномасштабної війни.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *