Холодні батареї: як скласти претензію при неякісному опалюванні квартири

Споживачі скаржаться, що в квартирах холодно, незважаючи на офіційні заяви компаній-постачальників тепла про підключення централізованого опалення. Портал «Domik.ua» з’ясував, в яких випадках за тепло можна не платити і як змусити компанію, яка постачає тепло в будинок, провести перерахунок вартості послуги.

В якому випадку можна не платити за опалення?

Постанова КМУ: «Про затвердження правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення». Згідно з постановою, допустимої, під час опалювального сезону, є температура не нижче 18˚С, а температура в кутовій квартирі, повинна бути не менше 20˚С. Якщо температура в приміщенні нижче встановленої норми, то і ціна повинна бути нижче.

Постачальники тепла повинні знизити вартість послуги на 5% за кожен градус відхилення від санітарних норм в межах від 18 до 12 градусів у житлових приміщеннях і від 20 до 14 градусів – в кутових кімнатах. Якщо температура в кімнаті, нижче 12-ти, а в кутових квартирах – нижче 14 градусів, за тепло можна зовсім не платити. Щоб не платити за низьку якість послуги з теплопостачання, споживачам необхідно скласти акт-претензію.

Акт-претензія: порядок складання

Якщо опалювальний сезон почався, а батареї холодні, необхідно залишити заявку диспетчеру компанії, яка постачає тепло в ваш будинок, щоб її співробітники виявили причину відсутності тепла. У разі, коли компанія не відреагувала на заявку, слід скласти претензію про неналежне надання або ненадання послуг.

Основні аспекти складання акта-претензії:

1. Документ складається в двох примірниках.

2. Документ підписує споживач та представник компанії-постачальника послуги. Якщо представник якогось чи прибув для перевірки опалення або відмовився підписувати складений акт, документ буде дійсним у разі його підписання не менше двома споживачами.

3. Акт-претензію слід також зареєструвати в журналі реєстрацій компанії-постачальника послуги.

4. Протягом 3-х днів виконавець повинен розглянути акт-претензію і відправити споживачеві відповідь про вирішення проблеми або відмову з поясненням причин.

5. Якщо протягом зазначеного терміну компанія не дала відповідь, то вважається, що постачальник визнав факти, які були викладені в претензії.

6. На підставі другого акту, що залишився у споживача, можна звернутися в суд і вимагати, щоб опалення включили і виконали перерахунок за послугу.

Кияни, в разі відсутності опалення в квартирі, можуть зареєструвати скаргу про надання неякісних житлово-комунальних послуг, звернувшись в колл-центр. Для цього слід зателефонувати на одну з міських «гарячих» ліній: 15-51 (для мобільного – 044-205-73-37) або 15-57 (для мобільного – 044-500-15-57).

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *