Глава Нацполіції: викрито корупційну схему видачі дозволів на придбання, зберігання і носіння зброї

Глава Національної поліції України Ігор Клименко підписав наказ про повне розформування підрозділів контролю над оборотом зброї, всі начальники територіальних підрозділів поліції отримали накази опечатати архіви дозвільної служби. Про це йдеться на сторінці Національної поліції в Facebook.

Причиною такого рішення стало виявлення корупційної схеми видачі дозволів на придбання, зберігання і носіння дозволених видів зброї.

За словами Клименка, дозволи надавалися з грубими порушеннями, “іноді навіть без участі громадянина, на якого оформлялося зброю”.

“Оголошення про оформлення зброї без документів продажні поліцейські безсоромно розміщували в групах популярних месенджерів”, – додав глава Нацполіціі.
За його інформацією, правоохоронцям вдалося дізнатися про більш 2 тис. незаконних випадків видачі дозволу.

Внутрішня безпека Нацполіціі виявила дев’ятьох співробітників поліції, які організовували і брали участь в цій схемі. Серед них – чиновники Центрального апарату Нацполіціі і працівники в регіонах.

“Зараз завершується формування нового підрозділу з іншими співробітниками, які будуть як слід виконувати цю роботу. Найближчим часом воно буде представлено суспільству”, – заявив Клименко.

“Кожна особова справа власника зброї в Україні буде перевірена окремо щодо законності отримання дозволу. Більше 2 тис. дозволів, видані з порушеннями, будуть анульовані, а зброя – вилучена”, – підкреслив глава Національної поліції.

Крім того, він підкреслив, що серед “замовників” цієї послуги були і працівники правоохоронних органів, і депутати різних рівнів, і представники органів державної влади.

https://www.facebook.com/iklymenko.fb