Генпрокуратура повідомила про підозру народному депутату за ухилення від сплати податків на суму понад 97 млн грн

За ухилення від сплати податків на суму понад 97 млн грн народному депутату України повідомлено про підозру, повідомила генеральний прокурор України Ірина Венедіктова.

“За моїм дорученням прокурори повідомили про підозру народному депутатові України в умисному ухиленні від сплати податків, вчиненому особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України)”, – написала Венедіктова на своїй офіційній сторінці у соцмережі Facebook у четвер уранці.

Слідство встановило, що підозрюваний розпочав у 2012 році господарську діяльність щодо будівництва у с. Петропавлівська Борщагівка та с. Софіївська Борщагівка Київської області багатоквартирних житлових будинків. Після завершення зведення будинків він зареєстрував на себе право власності на 1221 об’єкт нерухомого майна у них. Протягом 2015-2020 років уповноважена ним за дорученням особа продавало нерухомість і передала йому понад 360 млн грн доходу від цих операцій.

“Доходи від реалізації квартир та нежитлових приміщень підозрюваний декларував, як доходи фізичної особи від продажу власного майна, а не від підприємницької діяльності, із застосуванням ставки податку в розмірі 5% замість 18%. Попередньо, за даними експертизи, у такий спосіб народний депутат ухилився від сплати податку на доходи фізичних осіб та податку на додану вартість на загальну суму понад 97 млн грн”, – підсумувала генпрокурор.

Генпрокуратура повідомила про підозру народному депутату за ухилення від сплати податків на суму понад 97 млн грн

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”