Гривня встановила новий антирекорд: українцям сказали, до чого готуватися

В Україні курс не перевищить 30 грн за долар.

Про це в коментарі “Обозревателю” заявив екс-віце-прем’єр-міністр України, голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі, народний депутат від фракції Блоку Петра Порошенко Леонід Козаченко.

“Коливання курсу, яке ми спостерігаємо, має кілька причин. Ми знаємо, що коливання курсу залежить від золотовалютних резервів. А також від того, чи відбувається інфляція і емісія, друкуємо ми гроші чи ні. У даній ситуації, яка спостерігається, можна констатувати: не все добре … Але я не думаю, що курс подолає позначку 30 грн за долар “, – заявив він.

Нардеп нагадав, що Україна не збільшує експорт, а значить є дефіцит з надходженнями валюти.

“Є один вихід – далі позичати. Але зараз взяти нові кредити досить складно. Нам поставлені конкретні вимоги МВФ. І від них залежить ця позика. Тому потрібно: або виконувати ці вимоги, або впроваджувати нові реформи, які запустять власну економіку. Якщо ми будемо динамічно розвиватися, якщо зростання буде не 2%, а мінімум 5%, тоді можна контролювати курс”, – вважає він.

Парламентарій нагадав, що уряд в таких умовах запустив ряд соціальних реформ, які вимагають збільшення видатків з бюджету для їх реалізації. “Нам цю гривню десь потрібно брати. Ймовірно, ми здійснюємо емісію. Тому я не думаю, що ми зараз можемо зупинити зростання курсу”, – підкреслив він.

Козаченко впевнений, що курс долара до кінця поточного року ще буде рости, але більше “психологічної позначки в 30 грн”, не буде.

“Більше 30-ти може бути тільки в разі якихось радикальних змін як в політиці, так і економіці”, – сказав він.