Громадські активісти вийшли зі складу атестаційних комісій МВС

Представники громадських організацій «Автомайдан», «Народний тил» та Combat-UA оголосили про вихід з комісій, які займаються переатестацією працівників МВС, оскільки вважають їх неефективними. Про це вони сказали на брифінгу у понеділок, 6 червня,.

«Ми півроку тому долучились до цього процесу, працювали в комісіях по всій країні. З огляду на ту ситуацію, яка відбувається сьогодні, нами було прийнято рішення вийти з процесу атестації і ми хотіли б зняти з себе відповідальність за подальший хід процесу і за його результати. Тому що, чесно кажучи, ми не хочемо більше виступати такою собі ширмою процесу, який, на нашу думку, перетворюється на показуху», – заявив волонтер Павло Кащук, один з голів атестаційної комісії.

У свою чергу представник «Автомайдану» і член атестаційних комісій Олег Пушак додав, що нормативно-правові документи, на основі яких проводилася атестація, є неякісними і їх розробляв департамент МВС, який працює ще з часів міністра Віталія Захарченка. Через це результати атестацій часто скасовуються в судах.

Також активісти додали, що МВС саботує судові процеси, часто не відправляючи туди людей. Крім того, не було співпраці між комісіями першого рівня та апеляційними комісіями, що також дозволяло неефективним міліціонерам поновлюватися на посаді.

За словами представниці «Автомайдану» Катерини Бутко, такі недоліки дозволили найгіршим представникам старої системи пройти переатестацію.

Також активісти визнали, що не мають статистики щодо звільнених та поновлених представників МВС, але припустили, що кількість звільнених становить лише близько 10%.

Нагадаємо, переатестація колишніх міліціонерів розпочалась торік у листопаді. Її планують завершити до кінця червня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *