ГПУ вручила керівництву “Дельта банку” підозри в розкраданні 1,7 мільярдів гривень

Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, в зоні уваги слідства, зокрема, укладання завідомо збиткових для “Дельта банку” договорів, згідно з якими 150 млн доларів були перераховані зловмисниками на підконтрольні підприємства.

“Родзинка банкірів – виведення грошей на ТОВ “Бонні і Клайд” з подальшою втечею всіх аферистів за кордон. Ну що ж, ті добігалися. І цих рано чи пізно зловимо”, – резюмував Луценко.

Нагадаємо, що раніше прокуратура Києва порушила кримінальну справу за фактом заволодіння працівниками “Дельта Банку” грошами на суму понад 4,5 млрд гривень.

Встановлено, що протягом 2013-2015 років працівники банку заволоділи грошима фінустанови шляхом здійснення фіктивних кредитних операцій. Для цих оборудок були залучені рахунки понад 60 тисяч клієнтів.

Нагадаємо, перший екс-заступник ради директорів “Дельта Банку” Віталій Масюра підозрюється в розкраданні з банку понад 50 млн доларів (1,2 млрд гривень).

Повідомлення поки що не було вручено безпосередньо Масюрі, оскільки сам він, за даними слідства, 22 січня 2015 року залишив Україну і зараз перебуває в Лондоні.

Як повідомлялося, Національний банк України 2 жовтня 2015 року за пропозицією ФГВФО прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації “Дельта Банку”.

«Дельта Банк» працював на ринку України з 2006 року і входив до групи найбільших банків. Основними акціонерами банку були бізнесмен Микола Лагун з часткою в капіталі 70,61% і компанія Cargill Financial Services International Inc. (США) з часткою в 29,39%.

 

 

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *