Loading...

Гонтарєва «забула» зазначити в е-декларації офшори – депутат

Глава Національного банку України Валерія Гонтарєва надала недостовірну інформацію або ж свідомо ввела в оману Президента та Верховну Раду щодо її майнових та фінансових відносин з іноземною офшорною компанією під час обрання її на посаду. Таку думку висловив народний депутат Сергій Тарута, передає Дзеркало тижня.

За його словами, у своїй е-декларації Гонтарєва вказує, що в 2015 році отримала дохід від зареєстрованої за кордоном юридичної особи ICU HOLDINGS LIMITED («АйСіЮ Холдінгз Лімітед») за відчуження цінних паперів і корпоративних прав у розмірі 23 млн. 518 тис. 152 грн. Але в трьох попередніх офіційних деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013, 2014 і 2015 роки, опублікованих на офіційному сайті НБУ, Гонтарєва жодного разу не вказувала, що у неї є які-небудь цінні папери та корпоративні права.

На думку депутата, нинішня глава НБУ свідомо, заповнюючи свої майнові декларації за 2013-2015 роки., «забувала» зазначати, що вона була власником значної частки – 22,74% – в ICU HOLDINGS LIMITED, якій вона і продала свою частку в подальшому.

«Гонтарева продовжує ухилятися від оприлюднення ціни, за якою вона продала свої 22,74% акцій в ICU HOLDINGS LIMITED, та порядку отримання цих коштів», – заявляє Тарута.

Як зазначає народний депутат, продаючи свої акції іноземної офшорної компанії на умовах п’ятирічної розстрочки, Гонтарєва як глава НБУ поставила себе в постійну п’ятирічну фінансову залежність від цієї компанії. На його думку, якщо взяти до уваги, що нинішні бенефіціари ICU HOLDINGS LIMITED є практично стовідсотковими власниками банку «Авангард», то це створює реальний конфлікт інтересів між приватними фінансовими інтересами Гонтарєвої та її діяльністю на посаді голови НБУ з дати її обрання на цей пост і по сьогоднішній день.

У свою чергу, Гонтарєва категорично заперечує, що надана нею інформація недостовірна: «Я скрізь вказувала, що гроші отримані від компанії-нерезидента ICU Holdings Limited. Інформація про продаж належної мені частки ICU Holdings Limited неодноразово висвітлювалася в ЗМІ. Я продала 22,74% ICU Holdings Limited 16 червня 2014 року (на посаду голови НБУ призначено 19 червня 2014 р.). З цього моменту я не маю відношення до діяльності компанії ICU Holdings Limited. Обидва транші, одержані мною, відображені в моїх деклараціях. Запевняю, що наступні три транші також будуть вказані в деклараціях за 2016-2018 роки».

Крім того, глава Нацбанку заявила, що сплатила всі податки та на момент заповнення декларації держслужбовця вона вже не володіла часткою в будь-якому бізнесі.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *