У Ахметова визнали, що “Роттердам+” працює

Генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко заявив, що так звана формула “Роттердам+” в даний час працює.

Про це він розповів в інтерв’ю ЕП.

На питання про те, чи працює зараз формула “Роттердам+”, Тимченко відповів: “Знову ж відомий 12-місячний лаг. Тобто що вийшло? Ціни пішли вгору, а 12 місячний лаг не дозволив відображати реальну спотову ціну в тарифі. Відповідно, завжди йде відставання”.

“Вона (формула “Роттердам+” – Ред.) працює з точки зору того, що на базі цієї формули формується оптова ринкова ціна на електроенергію”, – додав гендиректор ДТЕК.

Раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман стверджував, що цьогорічний тариф на електроенергію не включав завищеної ціни вугілля за скандальною формулою “Роттердам+”.

Як відомо, у березні 2016 року Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою “вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну”.

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне “Центренерго”, стали продавати електроенергію дорожче.

Енергохолдинг ДТЕК планує відмовитися від споживання дефіцитного антрациту і перевести свої ТЕС на вугілля марки Г (газове вугілля).

Про це в інтерв’ю ЕП повідомив гендиректор ДТЕК Максим Тимченко.

Він зазначив, що під час останньої зустрічі з власником ДТЕК Рінатом Ахметовим обговорювалося питання збільшення видобутку газового вугілля.

“Останній контакт був 20 квітня за результатами поїздки в Добропіллявугілля. Я був там два дні. Ми тепер перебудовуємо всю ідеологію бізнесу на збільшення видобутку марки Г, щоб замінити антрацити, втрачені на Донбасі”, – сказав Тимченко.

“Відповідно, я ділився враженнями про те, яка ситуація в Добропіллі, як ми можемо збільшити видобуток, скільки потрібно інвестувати і так далі. В ситуації глибокого дефіциту вугілля потрібно приймати реальні дії, приймати швидкі рішення, щоб підготуватися до зими”, – заявив Тимченко.

За його словами, ціна цього питання тільки по Добропіллю в цьому році – більше 1 млрд гривень.

“ДТЕК переходить на марку Г. У нас на наступному тижні починається проект з переведення двох блоків 150 МВт на Придніпровській ТЕС. Це вже готовий проект і до опалювального сезону ми переведемо два цих блоку”, – заявив гендиректор компанії.

“До наступного опалювального сезону ми переведемо всю Придніпровську станцію на марку Г. Криворізьку ТЕС зараз вважають — я думаю, вже цього літа ми приймемо рішення про те, скільки це буде коштувати. Директор станції пропонує перевести половину станції на марку Г, а половину залишити на антрациті”, – підсумував Тимченко.

Нагадаємо, ДТЕК повністю втратив контроль над 11 підприємствами Донбасу.

ДТЕК заявив, що має намір добиватися відновлення контролю над захопленими у нього представниками самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”, в тому числі в міжнародному правовому полі.