Лідери країн ЄС не зуміли обрати голову Єврокомісії, саміт призупинили

Голова Європейської ради Дональд Туск перервав саміт у Брюсселі, на якому лідери країн ЄС мали узгодити кандидатуру нового голови Єврокомісії.

Про це у ніч на 1 липня повідомив офіційний представник Туска Пребен Ааман у Twitter.

“Саміт призупинено його головою. Тепер Туск буде організовувати двосторонні зустрічі з лідерами країн ЄС. Засідання Європейської ради відновиться після завершення двосторонніх переговорів”, – написав він.

Нагадаємо:

Раніше повідомлялося, що наступним главою Єврокомісії найімовірніше стане Франс Тіммерманс.

Також стало відомо, що Вишеградська четвірка – Польща, Угорщина, Чехія та Словаччина – домовилася заблокувати обрання президентом Єврокомісії нідерландця Франса Тіммерманса.

Про це повідомило “Польське радіо”.

За даними видання, яке є близьким до польської влади, існує також ширше коло країн, яким не подобається висування Тіммерманса – це держави із правоцентристськими урядами, яке не в захваті від того, що Комісію очолить висуванець соціалістів.

Формуванням опозиції до Тіммерманса опікується Польща, яка наразі, за неофіційними даними, знайшла згоду країн Вишеградської четвірки, тобто Угорщини, Чехії та Словаччини. При цьому позиція словаків лишається хиткою, адже їхнім урядом керують соціалісти, тобто партнери партії Тіммерманса.

 Для гарантованого блокування кандидатури необхідно було заручитися підтримкою 8 держав-членів ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *