У МінАТО конфлікт з обладміністраціями через кошти на відновлення Донбасу, – DW

Причина може полягати в боротьбі за контроль над мільярдами гривень

У Міністерства з питань тимчасово окупованих територій (МінАТО) існує конфлікт з обласними адміністраціями через коштів на відновлення Донбасу. Про це повідомляє DW. “Про конфлікт між Мінаті і обладміністраціями на місцях, про що в останні місяці згадує багато співрозмовників видання, припускаючи, що його причина полягає в боротьбі за контроль над мільярдами гривень, які повинні направлятися на відновлення Донбасу”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією видання, в середині 2016 року Донецька і Луганська області в результаті бюджетного перерозподілу отримали в цілому додатково 3,6 млрд гривень на затверджені проекти з відновлення інфраструктури та житла. Пізніше міжвідомча перевірка виявила, що до кінця року місцеві адміністрації встигли витратити відповідно тільки 5 і 14% з отриманих сум, що на думку МінАТО свідчить про їх неефективність як розпорядників коштів.

У свою чергу, перший заступник голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Євген Вілінський наголосив, що МінАТО і його попередник – Держагенція з відновлення Донбасу – 1,5 року не можуть домогтися прийняття державної цільової програми для відновлення та розвитку миру.

Оприлюднений проект програми передбачає витрати вже в 48,7 мільярда гривень протягом 2017-2020 років. Через “Фонд багатьох партнерів”, який міністерство анонсувало ще під час свого створення, повинна надійти половина з цих коштів від міжнародних донорів.

Заступник міністра Георгій Тука пообіцяв, що фонд почне працювати вже в найближчий місяць. Він заявив, що дозволить витрачати гроші від донорів лише “тим людям, яким довіряє”.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про заяву Георгія Туки про те, що розмінування територій Донбасу після завершення бойових дій може зайняти до 15 років.