Loading...

Глава Transparency International заявив, що в Україні запізнилися з антикорупційною реформою

Українські антикорупційні органи повинні довести до суду резонансні справи чиновників-корупціонерів часів екс-президента України Віктора Януковича, заявив глава Transparency International Хосе Угас.

Протягом останнього року українська влада продемонструвала “дуже незначні результати” у боротьбі з корупцією і “не усвідомлює, наскільки нагальною вона повинна бути”, заявив глава міжнародної антикорупційної організації Transparency International Хосе Угас на конференції, яка проходила у прес-центрі агенції УНІАН.

За його словами, в Україні вже запізнилися з антикорупційною реформою, “тому що все, що потрібно було для неї робити, мало бути зроблене ще вчора”. Угас порадив українським антикорупційним органам терміново “підсмажити велику рибу”, тобто довести до суду гучні справи чиновників-корупціонерів часів екс-президента України Віктора Януковича.

“Занадто багато часу згаяно. Створюється враження, що влада не усвідомлює цього”, – вважає Угас.

Він підкреслив, що в Україні зберігається дуже високий рівень безкарності для корупціонерів, і влада зобов’язана виділяти більше ресурсів для розв′язання цієї проблеми.

Глава Transparency International зазначив, що “був здивований”, коли, поспілкувавшись цього разу з представниками Генпрокуратури України, Міністерства юстиції та Національного антикорупційного бюро (НАБУ) зрозумів, що в Україні досі немає жодного випадку судового покарання корупціонерів з уряду Януковича, сам він на волі, а проти нього порушено тільки одну справу, причому за статтею про державну зраду, а не через причетність до корупції.

На думку Угаса, тільки НАБУ докладає зусилль у боротьбі з корупцією, проте детективи відомства “перебувають під надзвичайним тиском парламенту і політичних партій, які намагаються обмежити їхні діяльність і зусилля”.

Transparency International наполягає на створенні Антикорупційного суду або іншої антикорупційної структури, яка буде займатися виключно корупційними справами. За словами Угаса, ефективність антикорупційного суду залежить від того, як він буде формуватися.

“Лише міжнародні експерти зможуть відібрати до його складу незалежних і кваліфікованих суддів”, – підкреслив він.

Угас також розкритикував поправки до закону, які зобов’язують активістів громадських організацій подавати декларації нарівні з чиновниками.

“Ми у Transparency International не бачимо проблеми в тому, щоб публікувати джерела коштів – ці дані давно публікуються на нашому офіційному сайті. Однак вимагати того ж від громадських активістів ми вважаємо неприпустимим. Цілком очевидно, що в цьому разі ми маємо справу зі спробою їх залякування”, – переконаний глава організації.

У ГПУ вже назвали заяву Transparency International дезінформацією про те, що на Януковича немає жодної справи по корупції. Справи може і є….. справ є багато… А що далі?

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *