Поляки зібрали 100 тисяч на лікування українця, побитого в Любліні

На лікування українця, якого в Любліні побили п’яні поляки, зібрали 15 тис. злотих (близько 105 тис. грн)

Про це повідомляє Gazeta Wyborcza.

Євген потребує операції на щелепі, яка коштує 10 тис. злотих (близько 70 тис. грн). Окрім того, а за кожен день перебування в лікарні треба платити 250 злотих (1750 грн).

Чоловік протягом року сплачував страхові внески. Але 10 серпня термін його страхового полісу завершився, а нового він не зміг купити через брак коштів.

На допомогу прийшла фундація Homo Faber, яка займається захистом прав людини. У середу, 30 серпня, фонд оголосив в інтернеті про збір коштів на лікування українця. За добу 250 людей пожертвували понад 15 тис. злотих.

Тим часом поліція за гарячими слідами затримала нападників на українця. Один із підозрюваних – 39-річний Томаш М, рецидивіст, який фігурував у 20 кримінальних провадження, 15 разів фігурував як підозрюваний у розбоях та грабунках та 7 років відсидів у в’язниці. Саме він бив Євгена. Після затримання Томаш М. спробував себе скалічити, вкусивши собі руку. Однак рана не була настільки серйозною, щоб лікарі вирішили перевести його до лікарні.

Український студент упізнав обох нападників. В інциденті брали участь ще дві особи – хлопець та дівчина. Поліція вже встановила їх імена.

  • Напад на Євгена стався пізно увечері, 26 серпня, неподалік центру Любліна. 25-річний український студент Євген, який вчиться заочно на факультеті ветеринарної медицини йшов повз магазин, біля якого стояли нетверезі чоловіки. Вони почали його зачіпати його, вимагаючи грошей. Студент відповів, що не має грошей. Тоді старший з компанії запитав, звідки він приїхав до Любліна. Євген відповів, що з України. Тоді старший із компанії спитав: “Ти сюди приїхав, щоб керувати?”. Після цього Євгена жорстоко побили, зламавши щелепу і ключицю та вибивши зуби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *