Генпрокурор не повинен бути шоуменом, – Сергій Соболєв

Сергій Соболєв нагадав генпрокурору Луценку, що він може понести відповідальність за те, що публічно звинуватив Міхеїла Саакашвілі ще до вироку суду.

Про це розповів народний депутат України Сергій Соболєв в ефірі програми «Vox populi» на телеканалі ZIK.

Народний депутат зауважив, що головне питання сьогодні полягає не в тому, як обирають генпрокурорів, а під що обирають прокурорів?

«Хочу нагадати, що ми не голосували за Юрія Луценка. І коли за декілька годин до голосування особисто під нього змінюють закон, і особа без юридичної освіти стає генеральним прокурором, то які зараз зауваження щодо поведінки можна пред’являти?», – зазначив Соболєв.

Депутат підкреслив, що генеральний прокурор не може бути шоуменом, а має бути відповідальним юристом, який зобов’язаний досконально знати зокрема і юридичну базу, та брати на себе відповідальність.

«Юрій Луценко має розуміти, що є відповідальною особою по всіх справах Генпрокуратури – і по справах народних депутатів, і міністрів, і президента та його оточення. Проте в Україні, на жаль, продовжують працювати виключення з правил, коли закон діє тільки для ворогів, а для своїх – як завжди», – констатував народний депутат.

Також він повідомив, що нагадав генпрокурору за відповідальність, яку він може понести в наслідок публічних звинувачень Саакашвілі задовго до вироку суду.

«Я нагадав пану Луценку про справу азербайджанського правозахисника проти держави Азербайджан в Європейському суді з прав людини. У цій справі прокурор дозволив собі у суді назвати правозахисника злочинцем, за що тепер держава 8-ий рік сплачує цій особі компенсацію. Відтак, тільки суд може встановити такий статус особи», – підсумував Сергій Соболєв.