Loading...

Ганна Гопко: Без контролю за коштами інвестиції в Україну не підуть

Для того, аби залучити кошти в рамках «Плану Маршалла» в Україні має бути затверджений механізм контролю за цими інвестиціями.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявила Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко.

«Який механізм контролю за коштами, які нададуть країни Заходу в рамках українського «Плану Маршалла»? Наприклад, з МВФ є підписаний конкретний меморандум. В німецькому варіанті «Плану» був Німецький банк розвитку. Тому потрібно чітко домовитися, який буде механізм. Повинна бути наглядова рада. Навіть в оригінальному «Плані Маршалла» були конкретні спостерігачі і контролери від США. Вони контролювали кошти і техніку, які були надані Європі, щоб там не було зловживань. І про це чітко європейці зараз говорять, що воно по іншому не буде працювати», – зазначає нардеп.

Окрім цього, гостя програми додала, що до інвестицій в Україну можна залучати не тільки країни Європи. Зважаючи на те, що у наступному році Канада головує у «Великій сімці» (G-7), це може бути своєрідний не просто європейський, а західний план підтримки.

«Ми можемо включити наприклад Японію, як одну з країн «Великої сімки». В неї потужні інновації і вони зацікавлені з Україною їх розвивати. Скоро в Києві відкриється представництво японської JICA, це агенція з розвитку. Вони готові тут далі вкладати інвестиції. Канада чи Німеччина, наприклад, може взяти питання децентралізації, Франція – малий чи середній бізнес. Тобто країни сімки можуть взяти конкретну сферу відповідальності. Але я переконана, що український уряд має в першу чергу сісти, зібрати найкращих фахівців, які подумають де наші національні інтереси, які стратегічні галузі. І тоді з цим планом уже їхати на переговори», – констатує Гопко.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *