Loading...

“Нормандская четвірка” домовилася про “дорожню карту” для Донбасу

Лідери “нормандської четвірки” підпишуть комплекс заходів щодо врегулювання конфлікту до кінця листопада 2016 року, заявив президент України. У Донбасі буде розгорнута озброєна поліцейська місія ОБСЄ.

Учасники саміту “нормандської четвірки” в Берліні домовилися до кінця листопада розробити і затвердити “дорожню карту” врегулювання конфлікту в Донбасі, заявив в ніч на четвер, 20 жовтня, президент України Петро Порошенко після закінчення переговорів про становище на сході України, передає Reuters.

За словами Порошенка, сторони також домовилися про те, що в зоні конфлікту почне роботу озброєна поліцейська місія Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ).
Було досягнуто домовленостей про розведення збройних сил ворогуючих сторін на чотирьох ділянках лінії зіткнення. Але вибори на територіях, контрольованих проросійськими сепаратистами, можуть бути проведені лише після повного виведення всіх іноземних військ, підкреслив Порошенко.
Україна наполягає на обміні полоненими в форматі “всіх на всіх”. Цей процес був раніше надовго припинений, за словами українського президента, “через бездіяльність російської сторони”. “Дорожня карта – це документ щодо імплементації всіх мінських угод. Це стосується і кордонів, і лінії зіткнення”, – вказав Петро Порошенко, зазначивши, що не бачить альтернативи нормандського формату.
На переговорах в Берліні були визначені основні напрямки майбутньої “дорожньої карти”. Після розробки і узгодження документа міністрами закордонних справ ФРН, Франції, України та РФ він буде підписаний главами держав і урядів “нормадской четвірки”. Крім того, керівники МЗС “нормандської четвірки” протягом місяця проведуть зустріч для підготовки наступного саміту, уточнив Петро Порошенко.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *