В Україні провели акції солідарності із затриманими у Мінську

У Києві біля посольства Білорусі провели акцію солідарності з затриманими на День Волі у Мінську.

Як повідомляє “Радіо Свобода”, участь в акції взяли представники низки громадських організацій та білоруси, які проживають в Україні.

 На акції від активістів лунали вимоги до міжнародних структур вплинути на владу Білорусі та звільнити “політичних в’язнів”.

Подібні акції відбулися у Харкові, Львові та Одесі.

Зокрема, як повідомляє Укрінформ, на акції під консульством Білорусі в Одесі на підтримку учасників Дня Волі у Мінську зібралося близько трьох десятків одеських громадських активістів з плакатами. О 18:00, розгорнувши плакати, активісти стали під вікнами консульства, перекривши центральний вхід, який охоронявся нарядами поліції і Нацгвардії.

“Живе Білорусь! Живе вічно!” – скандували учасники акції.

Як відомо, 25 березня в Білорусі планувалося проведення акцій до Дня Волі, який цьогоріч співпав з протестами, що тривають понад місяць через так званий “податок на дармоїдів”. Спроба провести акцію в Мінську завершилась масовими затриманнями.

За оцінками правозахисників, відомо приблизно про 630 затриманих під час акції. Більшість затриманих у неділю вранці були звільнені, проте правозахисникам не відомо, скільки людей ще залишаються затриманими.

Асоціація журналістів Білорусі повідомила про затримання близько 20 журналістів, які висвітлювали акції протесту.

26 березня у Мінську силовики затримали людей, які прийшли на Жовтневу площу з вимогою звільнення політв’язнів, затриманих 25 березня.

Європейський союз засудив дії білоруської влади проти демонстрантів і зажадав негайного звільнення “всіх затриманих мирних громадян”. У посольстві США в Білорусі також закликали білоруську владу звільнити всіх осіб, затриманих під час демонстрації.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *