Філарет: після отримання Томосу Московський патріархат скоротиться наполовину

Після отримання Українською церквою автокефалії Московський патріархат скоротиться наполовину і в нього не буде підстав боротися за перше місце серед православних церков.

Про це Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет розповів в інтерв’ю “Голосу Америки”.

“Московський патріархат з Московською церквою є найбільшою церквою в православ’ї. Коли українська церква стане автокефальною і Московський патріархат скоротиться наполовину – у нього не буде підстав боротися за перше місце серед православних церков”, – вважає патріарх.

За його словами, саме тому Москва робить усе можливе, щоб протистояти визнанню автокефалії Української церкви.

 “Релігійна боротьба – це привід для Путіна втручатися у внутрішні українські справи, тобто захищати православну церкву. Ми навпаки не хочемо, щоб цей процес об’єднання був пов’язаний з насильством.

Не хочуть вони переходити в українську церкву, хай залишаються в російській церкві”, – підкреслив Філарет.

“У Московському патріархаті заявляли, що якщо Вселенський патріарх надасть Томос Українській церкві – це призведе до такого ж розділення, яке відбулося в ХІ столітті між східною і західною церквами”, – розповів він.

“Навіть якщо вони розірвуть євхаристійне єднання – то ненадовго, бо опиняться в ізоляції. Московський патріарх уже не буде найбільшою православною церквою, бо є така ж українська церква”, – додав Філарет.

За його словами, Московський патріархат часто говорить неправду.

“Ніякого Томосу Московський патріархат українській церкві не давав. А давав грамоту мені як предстоятелю УПЦ. У цій грамоті говориться, що УПЦ надається право самостійності і незалежності в управлінні, але у складі Московського патріархату.

Але те, що там говориться, що ми незалежні від Москви – неправда”, – наголосив патріарх.

Як повідомлялось, до автокефальної церкви в Україні приєднаються приблизно дві третини парафій нинішньої УПЦ Московського патріархату, вважає патріарх УПЦ Київського патріархату Філарет.

Раніше патріарх Філарет повідомив, що всередині УПЦ МП вже почався рух у бік приєднання до майбутньої єдиної Української православної церкви.

Вселенський патріархат вирішив надати Україні автокефалію. 7 вересня вселенський патріарх Варфоломій призначив своїх екзархів у Києві.

У Російській православній церкві обурилися і протестують проти цього, вважаючи такі дії “грубим вторгненням на канонічну територію Московського патріархату”.

У РПЦ оголосили, що тепер не будуть згадувати вселенського патріарха в молитвах. Деякі клірики російської церкви заявили, що Москва пішла шляхом розколу православ’я.

Екзархи – архієпископ Даниїл Памфілійський зі США та єпископ Іларіон Едмонтонський із Канади – заявили, що мають на меті об’єднати українські православні церкви, і станом на 17 вересня вже призначили зустрічі в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *