У Мін’юсті США обговорювали можливість “прослушки” Трампа і усунення його з посади – NYT

Заступник генпрокурора США Род Розенштайн, який грає ключову роль у роботі розслідування щодо втручання Росії у політичні процеси США, у 2017 році пропонував поставити “прослушку” і завербувати членів адміністрації Трампа з метою усунути його від влади.

Про це пише газета The New York Times з посиланням на джерела, які ознайомлені із подіями або змістом доповідних записок високопосадовця Мін’юсту Ендрю Маккейба про розмову із Розенштайном.

Зазначається, що Розенштайн озвучив таку пропозицію навесні 2017 року під час зустрічі із співробітниками Мін’юсту після того, як Трамп звільнив директора ФБР Джеймса Комі.

За інформацією NYT, заступник генпрокурора заявив представникам ФБР і Мін’юсту, що результати секретного прослуховування можна буде використовувати, щоб викрити хаос в адміністрації Трампа.

 Розенштайн також нібито заявив, що вважає можливим завербувати міністра юстиції Джеффа Сешнса та міністра внутрішньої безпеки США Джона Келлі (на той час), який зараз очолює адміністрацію президента, щоб спробувати усунути Трампа з посади за 25-ю статтею Конституції США, яка стосується здатності президента виконувати свої обов’язки.

Підкреслюється, що пропозиції Розенштайна не були реалізовані, але сам він назвав цю інформацію “неточною і фактично невірною”.

Він спростував інформацію, що пропонував записувати розмови Трампа і заявив, що не обговорював плани з усунення Трампа, передає CNN.

Після того, як генпрокурор США Джефф Сешнс у 2017 році взяв самовідвід у розслідуванні щодо втручання РФ у вибори в США, був призначений спецпрокурор Роберт Мюллер, який очолив слідство.

Згідно процедури, спецпрокурора в цій ситуації може призначати та звільняти заступник генпрокурора, а президент і генпрокурор зараз не мають на це повноважень.

“Коли у президента з’явилася причина звільнити Розенштайна, на його місце може бути призначена більш лояльна до Трампа людина, яка може змінити ситуацію в розслідуванні втручання РФ у внутрішню політику США”, – йдеться у статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *