Три способи оформити субсидію

З настанням опалювального сезону і зростанням платіжок за комунальні послуги, багато хто шукає спосіб оформити субсидію і таким чином зменшити тягар рахунків за “комуналку”.
Які документи потрібні для оформлення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, розповів в ефірі телеканалу “Україна 24” заступник директора департаменту соціальної політики Київської міськдержадміністрації Максим Бученко.

Епідемія коронавірусу внесла свої корективи в процес оформлення документів на субсидію. Так, потрапити в центр соціального захисту можна тільки за попереднім записом. Однак в цих установах є спеціальні ящики, де можна залишати заяви, скарги, побажання. Документи забирають з ящика кожні кілька годин.

Бученко нагадав, що є три шляхи оформити субсидію.

Перший – це особисто. Про обмеження, пов’язані з карантином, йшлося вище.

Субсидію можна оформити поштою. Це другий варіант. Для цього потрібна заява та декларація про доходи потенційного субсидіанта.

Третій варіант – це подати документи через сайт Мінсоцполітики в електронному вигляді.

“Субсидія призначається з місяця подання. Є винятки – початок опалювального періоду, коли субсидія призначається двома попередніми місяцями, тобто з початку опалювального періоду. Заяву можуть подати в листопаді, але розглядати її будуть з 15 жовтня, як це передбачено постановою Кабінету міністрів”, – розповів чиновник.

Він уточнив, що заявки будуть розглядатися до 10 днів з моменту отримання всієї інформації.

Якщо виявиться, що субсидія нарахована неправильно через те, що людина хотіла навмисно обдурити держоргани, то субсидію відберуть, а порушника змусять повернути нараховану суму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *