Фельштинський: Путін – абсолютний політичний відморозок

Росією сьогодні керують люди, яких можна назвати “політичними відморозками”, і до них можна зарахувати президента РФ Володимира Путіна. Про це в ефірі “Радио Свобода” заявив російсько-американський історик Юрій Фельштинський.

“Дивіться, яка в нас цікава вийшла картина. 100 років тому утворилася ВЧК, відтоді вже немає Радянського Союзу, немає Комуністичної партії як партії, що керує державою, а ВЧК залишилася. Тобто в підсумку сухий залишок більшовицької революції 1917 року – це те, що країною править ВЧК. Ті ж самі люди, яких уперше привів у цю організацію Дзержинський, суміш кримінального елемента і революційних відморозків, рівно в тому самому складі ці люди сьогодні керують Росією, нічого не змінилося, на жаль”, – сказав він.

За словами історика, “революційними відморозками цих людей назвати не можна, але політичними відморозками їх можна назвати абсолютно спокійно”.

“Путін – абсолютний політичний відморозок. На жаль, ця ситуація дуже небезпечна, це не абстракція – те, що відбувається. Ми бачимо, що відбувається після захоплення влади в Росії у 2000 році, бо насправді це було захоплення влади через маніпулювання виборами”, – заявив Фельштинський.

Він розповів про “не сильно афішовану промову Путіна” на річниці ВЧК у 1999 році.

“Він став прем’єр-міністром і сказав із трибуни, що перший етап захоплення влади ВЧК під прикриттям прем’єр-міністра Росії виконано. Тому це були не жарти, ВЧК ішла до захоплення влади… Андропов – перший керівник КДБ, який прийшов до влади в Радянському Союзі, другою такою людиною став Путін”, – зазначив історик.

20 грудня виповнилося 100 років із моменту створення Всеросійської надзвичайної комісії з боротьби з контрреволюцією і саботажем у Раді народних комісарів РРФСР. Цього дня в Росії святкують День працівника органів безпеки.

Путін є колишнім співробітником КДБ.