60,2% українців уважають провальною боротьбу з корупцією – опитування

Більшість громадян України, опитаних фондом “Демократичні ініціативи” спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, називають президента України головним відповідальним за недостатню боротьбу з корупцією.

60,2% українців уважають “повністю провальною” боротьбу з корупцією у країні. Про це свідчать результати проведеного наприкінці жовтня і на початку листопада опитування фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології. Дані опубліковано на сайті фонду.

Запитання звучало так: “Наскільки успішною, на вашу думку, є боротьба з корупцією в Україні?”.

На другому місці за популярністю став варіант відповіді: “переважно неуспішною, хоча є й певні успіхи”. Його обрали 25,7% респондентів.

“Зовсім успішною” боротьбу з корупцією вважає лише 1,2% опитаних, а “переважно успішною, але є ще чимало нерозв′язаних проблем” – 7,8%.

На запитання, хто відповідає за відсутність покарань для корумпованих посадовців (можна було обрати кілька варіантів відповіді), найчастіше згадували президента України (60,3%), Верховну Раду (42,3%) та суди (36,9%).

Винними в недостатній боротьбі з корупціонерами опитані також уважають Національне антикорупційне бюро, Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (29,5%) і “старі правоохоронні органи”, які займаються слідством, в особі Генпрокуратури, Служби безпеки та інших (25,5%).

Опитування проводили з 23 жовтня до 5 листопада серед 1614 респондентів. Похибка вибірки не перевищує 2,6%.