Ердоган: Туреччині не потрібні кредити МВФ

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що “Анкара раз і назавжди закрила тему кредитування Міжнародним валютним фондом”.

Про це він сказав, коментуючи заклики політичних партій Туреччини про початок переговорів за запозиченнями по лінії МВФ, передає агентство “Анадолу”.

“Сучасна Туреччина не потребує запозичень та іншої технічної підтримки з боку МВФ”, – підкреслив Ердоган.

За його словами, Анкара “раз і назавжди закрила тему кредитування МВФ”.

 “Основи національної економіки здорові, а макроекономічні показники набагато більш позитивні, ніж у багатьох країнах, що розвиваються”, – заявив він.

Нагадаємо, 26 вересня комітет Європарламенту з питань бюджету ухвалив рішення скасувати виділення Туреччині допомоги в сумі 70 млн євро на підготовку до вступу в ЄС.

Проте в річному звіті Єврокомісії з питань Туреччини, опублікованому 17 квітня 2018 року, міститься висновок, що “Туреччина значно відійшла від Європейського Союзу, зокрема у сфері верховенства права та основних прав, а також через послаблення ефективних перевірок та балансів у політичній системі”.

 Таким чином, умова, встановлена бюджетним комітетом, не була виконана.

Зазначені 70 млн євро пропонується перерозподілити на реалізацію заходів ЄС із подолання міграційної кризи, зокрема у регіоні Центрального Середземномор’я. Рішення мають ухвалити на сесії Європарламенту 3 жовтня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *