Експерти: На Землю обрушиться найспекотніше п’ятиріччя

У найближчі п’ять років середні температури будуть на 1,15 – 1,46 градуса за Цельсієм вищі

Найспекотніше п’ятиріччя в усьому світі за всю історію спостережень прогнозує Британська метеорологічна служба. Про повідомляє телеканал Sky News.

Таким чином, за прогнозами експертів, в найближчі п’ять років середні температури будуть на 1,15 – 1,46 градуса за Цельсієм вищі, ніж у температур в доіндустріальний період людства.

При цьому наголошується, що попередні п’ять років вважаються також найспекотнішими з моменту початку спостережень, а саме в середньому на 1,09 градусів за Цельсієм вище колишніх показників.

Також йдеться про те, що вчені попереджають про те, що зростання світових температур стримати необхідно в межах 1.5 градусів за Цельсієм – норми, яка запропонована Паризькою угодою по клімату від 2015 року.

За словами відповідального за довгострокові прогнози в Британській метеорологічній службі Адама Шейфа, якщо виключити ймовірність масштабної вулканічної активності, то дані передбачення показують, що ми  стрімко наближаємося до точки, коли ми побачимо тимчасові переходи глобальних температур за позначку в 1,5 градусів за Цельсієм.

У службі також підкреслили, що «вікно можливостей звужується» через триваюче потепління на Землі для реагування на дану ситуацію. Також йдеться про те, що в першу чергу, потепління буде зачіпати північні райони Європи, Азії, Північної Америки, а також Північну Атлантику.

Нагадаємо, що глобальне потепління може кардинально змінити карту України ще до кінця сторіччя. Такий прогноз озвучила керівник кліматичного відділу Центру екологічних ініціатив “Екодія” Анна Акерман, передає «Обозреватель». Вона розповіла, чим загрожує зміна клімату і яких екстремальних природних явищ варто чекати в майбутньому.
По-перше, за словами еколога, глобальне потепління може призвести до скорочення запасів прісної води. “Насправді, Україна не багата водними ресурсами. І тут дуже великі загрози”, – попередила вона.

По-друге, додала Акерман, зміна клімату призведе до підняття рівня Світового океану і рівня морів.

“Ми минулого року зробили унікальне дослідження, яке показало, що у нас можуть бути затоплені сотні тисяч гектарів сільськогосподарських земель в прибережних зонах України, Чорного та Азовського морів. Затоплені будинки можуть бути”, – розповіла експерт.

За її даними, це може статися ще до кінця 21 століття. “Але до кінця століття – це що, далеко? Насправді це одне покоління. Ті, хто сьогодні народжується, вони вже можуть жити в зовсім іншому світі і побачити як їхня будівля просто піде під воду”, – зазначила Акерман.

По-третє, потепління планети значно ускладнить прогнозування погоди. “Зміна клімату – це ще про непередбачуваність погодних явищ. Ми можемо очікувати, що будуть дощі, а місяць буде зовсім без опадів”, – навела вона приклад.

Еколог нагадала, що зараз людство “нагріло” планету всього на 1 градус за Цельсієм. “Але ми йдемо такими темпами, що температура глобально може піднятися до кінця сторіччя на 4 градуси. Це означає, що наслідки будуть примножуватися. Екстремальні явища посиляться”, – спрогнозувала вона. Зокрема, не виключила Акерман, українців і надалі очікують раптові зливи і гради, все частіше можуть відбуватися шторми, урагани і посухи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *