Екс-гендиректор “Укроборонпрому” вивів “Укрспецекспорт” з-під контролю концерну – ЗМІ

 Bihus.Info

Генеральний директор державного концерну “Укроборонпром” Павло Букін затвердив новий статут ДК “Укрспецекспорт”, згідно з яким позбавив концерн контролю над компанією.

19 серпня “Укроборонпрому” Павло Букін затвердив нову редакцію статуту одного з найбільших підприємств концерну – “Укрспецекспорту”.

Згідно з новою редакцією, директор “Укрспецекспорту” може призначати працівників (окрім своїх заступників), встановлювати рівень зарплат, планувати штатний розклад. Усе це – без погодження з “Укроборонпромом”.

 Також концерн втратив можливість за результатами перевірок притягнути працівників “Укрспецекспорту” до відповідальності.

Журналісти стверджують, що правки до статуту, які затвердив Букін, максимально розширюють повноваження керівництва “Укрспецекспорту” і позбавляють “Укроборонпром” від функції регулятора стосовно цієї компанії.

Окрім того, змінено юридичний статус компанії. Раніше це була просто «юридина особа». Тепер стала «юридичною особою приватного права». Це не значить, що «Укрспецекспорт» приватизували – він і далі лишається Державною компанією, єдиний власник котрої – Кабмін. Однак ця правка, наприклад, може бути використана для послаблення кримінальної відповідальності за зловживання та хабарі.

Ось так виглядає система покарань за зловживання для простого ДП. Щонайменше півроку арешту або умовне або посадка на три роки зі штрафом і забороною обіймати посади кілька років. За умови тяжких наслідків – без варіантів до 6 років відсидки плюс штраф плюс тривала заборона обіймати посади.

Екс-гендиректор "Укроборонпрому" вивів "Укрспецекспорт" з-під контролю концерну – ЗМІ

Екс-гендиректор "Укроборонпрому" вивів "Укрспецекспорт" з-під контролю концерну – ЗМІ

А ось як виглядає покарання для службовців ЮОПП: все або/або, тобто і за невелике зловживання, і за масштабне – можна відкараскатися штрафом.

Екс-гендиректор "Укроборонпрому" вивів "Укрспецекспорт" з-під контролю концерну – ЗМІ

Також по-різному виглядає покарання за неправомірну вигоду. Для просто ДП – цілий спектр з обтяжуючими, аж до посадки на 12 років з конфіскацією майна.

Екс-гендиректор "Укроборонпрому" вивів "Укрспецекспорт" з-під контролю концерну – ЗМІ

А для ПП – градації на легку і значну шкоду нема, тож якщо попадешся раз – маєш шанс відбутися штрафом. Лише повторне вчинення злочину і вимагання, котре дуже складно довести, загрожують 7а роками. Екс-гендиректор "Укроборонпрому" вивів "Укрспецекспорт" з-під контролю концерну – ЗМІ

Нагадаємо: 30 серпня президент Володимир Зеленський звільнив Букіна з посади гендиректора концерну. Новим очільником призначив екс-міністра економічного розвитку, голову наглядової ради коцерну Айвараса Абромавичуса.

 Павло Букін керував “Укрспецекспортом” у 2015-2018 роках. У ці роки підприємство за завищеною в п’ять разів ціною закупило висотоміри у групи Ігоря Гладковського та Віталія Жукова.

Нині гендиректор “Укрспецекспорту” – екс-заступник Букіна Сергій Проскуркін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *