Луценко анонсував ще більш масштабні спецоперації в Україні

Генпрокурор розповів деталі масштабної спецоперації проти екс-податківців

Генеральний прокурор Юрій Луценко анонсував ще більш масштабні спецоперації, ніж та, яку провели стосовно колишніх податківців 24 травня 2017 року. Про це він повідомив в інтерв’ю телеканалу “Україна” 28 травня.

“Це була важлива операція. Ми готувалися до неї більше півроку, місяців сім-вісім. Потрібно було отримати докази, не тільки, хто де знаходиться і навіть не тільки, хто і що, ймовірно, вкрав, а й скільки саме. Це експертизи, висновки інститутів, і потім полетіли вертольоти … в цій та інших операціях передбачені ще подальші дії. Можливо, навіть більш масштабні, ніж по відношенню до цих діячів “, – повідомив генпрокурор.

Він також зазначив, що його постійно критикують за вартість транспортування затриманих на вертольоті. “Ну, по-перше, коштували вони дуже мало. Вони коштували менше однієї десятої відсотка від заарештованого майна, але для цього в поліції і існують вертольоти. Вертоліт довго стояти на стоянці не буде”, – пояснив Луценко.

Луценко анонсував ще одну масштабну операцію із затримання екс-чиновників податкової

Генпрокуратура планує оскаржити судові рішення щодо обрання запобіжного заходу для кількох підозрюваних податківців часів Януковича. Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко.

«Деякі рішення будуть оскаржені (в апеляції)», — сказав він.

За його словами, кілька рішень судів про запобіжні заходи «не витримують критики».

Луценко також повідомив, що найближчим часом відбудеться ще одна, більш масштабна, операція із затримання екс-чиновників Податкової служби.

«У цій та інших операціях, передбачені ще подальші дії. Можливо, навіть, більш масштабні, ніж щодо цих діячів», – додав він.

Як відомо, Печерський районний суд Києва обрав екс-заступнику керівника харківської податкової адміністрації Тетяні Масловій запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі майже 999 тис. грн. Маслова має внести заставу у розмірі 998,760 тис. грн протягом п’яти днів.

Раніше Печерський суд відпустив під заставу в розмірі 15 млн гривень колишнього начальника Державної податкової служби в Луганській області Олександра Антіпова, зобов’язавши його носити електронний браслет строком на два місяці.

Також суд постановив надягнути електронний браслет з можливістю внесення застави у розмірі 12 мільйонів гривень на екс-голову Державної податкової служби у Полтавській області Володимира Задорожного.

Крім того, суд обрав запобіжний захід колишньому начальнику Державної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва Юрію Мостіпану. Суд вирішив звільнити його під заставу в 1 млн гривень, зобов’язавши його носити електронний браслет.

Начальнику Дарницької податкової адміністрації в Києві Юрію Кравченку обрано запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 1 млн гривень.

У середу, 24 травня, під час широкомасштабної спецоперації, проведеної спільно співробітниками Головної військової прокуратури, департаменту захисту економіки Національної поліції і спецпідрозділу КОРД по всій території України, було затримано колишніх керівників регіональних та місцевих органів ДПС України та Міндоходів, яких підозрюють у причетності до організації роботи так званих податкових майданчиків.

Як повідомлялося, МВС і ГПУ відзвітували про «найбільшу антикорупційну операцію»: 454 обшуки у 15 областях, внаслідок якої затримали 25 фігурантів справи.

Згодом стали відомі імена затриманих осіб.