Економіст про те, як краще інвестувати в майбутню пенсію
В той час, як прем’єр-міністр Денис Шмигаль, який підтвердив заплановану індексацію пенсій в 2021 році, економіст Тарас Загородний вважає, що накопичувальна пенсійна система нормально не працюватиме в умовах української економіки. На його думку, краще вибирати інші інструменти для інвестування в майбутню пенсію. Про це він розповів каналу “Україна 24“.
За його словами, для введення накопичувальної системи повинна бути абсолютно інша структура економіки, яка повинна базуватися в першу чергу на промисловості, на масовій зайнятості.
“Економіка повинна бути складнішою, не потрібно експортувати сировину. У сировинних країнах ця система не буде популярною і буде тільки додатковим податком для людей”, – сказав економіст.
Загородний також зазначив, що у клієнтів таких пенсійних фондів не може бути впевненості в майбутньому, а самим фондам нема на чому заробляти.
“Наприклад, з моменту введення гривні у нас гривня девальвувала в 10 разів. Це означає, що якщо зараз людина буде інвестувати в пенсійний фонд, вона не знає, що у нас буде через 20 років. Далі. За рахунок чого ці пенсійні фонди будуть заробляти кошти, хоча б для того, щоб компенсувати інфляцію? Це повинен бути безризиковий інструментарій, куди пенсійні фонди вкладатимуть кошти. В розвинених країнах часто це або держоблігації, які дають стабільний дохід, або стабільні активи”, – сказав він.
За словами економіста, краще скористатися іншими інструментами, наприклад, надійними пенсійними фондами за кордоном.
“З огляду на нестабільність і сировинну спрямованість нашої економіки, я не бачу, як люди будуть вірити в інвестування коштів. Припустимо, людині 40 років, їй кажуть, що буде накопичувальна система, у неї буде логічне запитання: що станеться через 20 років, скільки буде коштувати долар. І звідси інше питання – що для пенсії краще вибрати інше інвестування, наприклад, нерухомість, яку можна здати в оренду, долар, пенсійні фонди не в нашій країні”, – сказав Загордний.