Українські селяни відмовляються тримати корів, бо невигідно

Збут молока дрібних фермерів та його продаж людям, які мешкають у містах проблема не лише Волині, а й цілої України. Адже селяни вже не хочуть тримати корів. За нинішніх умов це не вигідно – витрати на ведення господарства перевищують заробіток. Тож за останніх три роки кількість селян, які тримають корів зменшилась, втричі. Про це повідомляє ТРК Аверс, пише agronews.ua.

Упродовж останніх років кількість корів у селах суттєво знизилась – тримати їх просто невигідно. Витрати на господарство перевищують заробіток. Дотацій від держави – жодних, та й землі для випасу поголів’я у селі не дають.

«Дотацію я отримувала ще у 2018-2019 роках. Мені ніхто тепер не дзвонить, вже два роки не получаю нічого. Друга проблема – збут. Молоковози не приймають, бо їм невигідно. То молоко здавати їздимо на фермерські ринки», – розповідає Надія Скрицька із села Буків Луцького району.

І якщо дрібні фермери із прилеглих до Луцька громад мають можливість продавати молоко на фермерському ринку у місті, то що ж робити мешканцям віддалених волинських сіл? А для них найбільша проблема – куди збувати молоко. Кажуть: їздити до міста далеко, а заготівельники купують молоко вкрай дешево.

Фермери стверджують: аграрний сектор нині мертвий. Селяни масово виїжджають за кордон. Ситуація виглядає так: все робиться для того, аби селянина на волинській землі не було.

«В маленьких населених пунктах стикнулися з тим, що немає куди збувати молока. Приймальні пункти зникають», – коментує голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Волині Руслан Хомич.

Це пояснюється тим, що це дуже трудомістка робота. У багатьох селах розорені поля. І люди залишаються повністю без місця, де можна здати молоко, хоч за невелику ціну.

Фермери кажуть: допомагати дрібним господарствам потрібно. Себто відновити збут молока у віддалених волинських селах за нормальними цінами та облаштувати торгові місця для селян, куди можуть прийти покупці та придбати молоко.