Лікар про те, в яких регіонах може зрости смертність від коронавірусу

В регіонах України, де відсутня належна лікарняна база і штат медичних працівників, може фіксуватися більша в порівнянні з іншими регіонами кількість важких і летальних випадків коронавірусної хвороби. Про це в ефірі телеканалу Obozrevatel TV розповів начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан.

“Ті регіони, які не підготували госпітальної бази, не підготували лікарів, реанімаційні ліжка, на жаль, чекають великі показники госпіталізації, важких випадків, а також прогнозований високий показник смертельних випадків”, – сказав він.

За оцінками медика, збільшення смертності через COVID-19 пов’язано з дуже великим навантаженням на відділення реанімації, на інфекційні лікарні і відсутністю або нестачею кваліфікованої медичної допомоги в лікарнях, що введені в експлуатацію нещодавно.

У цьому контексті Рубан зауважив, що на підготовку госпітальної бази і медперсоналу для прийому хворих з коронавірусом необхідно 2-3 місяці.

В Україні порівняно з минулим тижнем кількість смертей серед пацієнтів із COVID-19 зменшилася в 1,4 раза. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Центру громадського здоров’я МОН. Нагадаємо, станом на 11 вересня у країні зареєстровано 3076 випадків смертей серед пацієнтів із коронавірусом.

Показник смертності – 8,1 на 100 тис. населення. Середній показник летальності по Україні – 2,1%. У статево-віковій структурі померлих переважали чоловіки – 1660 (54,0%) і особи віком 50 років і старше (92,0%).

За даними ЦГЗ, показник летальності, що перевищує середній по Україні, зареєстровано в:

  • Кіровоградській області – 5,4%;
  • Закарпатській області – 3,3%;
  • Львівській області – 2,8%;
  • Чернівецькій області – 2,6%;
  • Херсонській області – 2,4%;
  • Миколаївської області – 2,4%;
  • Полтавської області – 2,3%;
  • Івано-Франківській області – 2,3%;
  • Дніпропетровської області – 2,3%.

“80,6% померлих мали серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок, печінки, легенів, неврологічні хвороби та інші”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в 52,1% померлих із супутньою патологією було кілька захворювань: серцево-судинні та цукровий діабет, імунодефіцит або ожиріння тощо.

Статистика щодо летальних випадків коронавірусу.

Серед померлих інфікованих було 104 медичних працівники з 22 регіонів України. Летальність серед медиків склала 0,8%. Найвища – в Кіровоградській (3,4%) і Миколаївській (2,0%) областях.

Серед померлих медиків переважали жінки – 69 осіб (66,3%) й особи 50 років і старше (84,6%).

Серед померлих 2754 особи були госпіталізовані в регіональні установи охорони здоров’я, де отримували лікування у відділеннях інтенсивної терапії і перебували на штучній вентиляції легенів або екстракорпоральній мембранній оксигенації.