Динаміка захворюваності COVID-19 на Київщині загострюється

На Київщині невпинно зростає кількість хворих на коронавірус. Лише за останню добу – 182 нових випадки. Продовжує атакувати хвороба і заклади освіти. Обласна ж влада звітує: в області функціонує 13 госпітальних баз, які на 100% забезпечені усім необхідним для надання меддопомоги хворим на COVID-19. Між тим, хвороба не змогла зірвати планові проєкти: в області триває реалізація президентської програми “Велике будівництво” та на фінішній прямій – підготовка до опалювального сезону.  Про це стало відомо за результатами онлайн-брифінгу голови Київської ОДА Василя Володіна.

Епідеміологічна ситуація

З початку епідемії фахівці лабораторних центрів провели 115 052 тисячі досліджень методом ПЛР. Із початку епідемії на Київщині 10 099 жителів захворіли на коронавірус  8 786 осіб лікувалися в амбулаторних умовах, 1313 пацієнтів – були госпіталізовані до лікарень. На сьогодні у лікарнях із підтвердженим діагнозом перебуває 512 пацієнтів, ще 153 – госпіталізовані та очікують на результати тестів.

Безпосередньо за минулу добу в області зафіксували 182 нових випадки на COVID-19. На жаль, зареєстровано ще один летальний випадок. Від ускладнень спричинених хворобою померла 50-річна жінка з Білої Церкви. Усього з початку епідемії на Київщині зареєстровано 202 летальних випадки. Одужало від хвороби – 6 010 осіб.

Госпітальні бази

“За останній час ми збільшили на третину кількість перепрофільованих закладів медицини, які надають стаціонарну медичну допомогу із коронавірусною хворобою. Відтепер в області працює 13 госпітальних баз”, – додав Володін.

Повідомляється, що зросла і кількість інфекційних ліжок з 825 до 1115. Крім того, в госпітальних базах збільшили точки доступу кисню з 57 до 612. Функціонує 143 апапарати ШВЛ та працює 42 медкоманди із розрахунком завантаженості кожної на 14 пацієнтів. Наразі завантаженість ліжок складає 60,4%, на кисневій підтримці перебуває 419 пацієнтів, з них – 14 на штучній вентиляції легень.

“Хочу нагадати, що з початку боротьби з епідемією за обласні кошти придбано 26 апаратів штучної вентиляції легень середнього класу, три пересувних рентгендіагностичних комплекси, 13 аналізаторів газів крові з аналізом електролітів, три ПЛР-системи з тест-картриджами, 37 шприцевих насосів та 47 електровідсмоктувачів, 46 моніторів пацієнта з модулем капнографії, 10 тисяч респіраторів БУК-3 та лікарських засобів на 15,22 млн гривень.

З чистою совістю підсумовою: все, що можна було зробити із забезпечення лікарень та профілактики поширення хвороби – влада зробила. Тепер справа лише за свідомим ставленням людей до карантинних заходів: носіння масок у громадських місцях, обробка рук та за необхідності – самоізоляція”, – зауважив Володін.

Заклади освіти

Тим часом продовжують фіксувати захворювання в учасників освітнього процесу – педагогічних працівників та учнів. На сьогодні в області випадки коронавірусу виявили в 127 закладах, де хворіє 313 осіб – 146 учнів та 167 вчителів.

На дистанційному навчанні 15 218 осіб. На самоізоляції 162 окремі класи у 98 закладах освіти. Усього 4 074 учнів та працівників.

Якщо говорити окремо про заклади загальної середньої освіти, то їх на дистанційному навчанні 30: чотири – у місті Переяслав, по три – в Обухівському районі та Баришівській ОТГ, по два – у Яготинському, Переяслав-Хмельницькому, Володарському районах, місті Біла Церква та Дівичківській ОТГ, по одному закладу – у Білоцерківському, Ставищенському, Тетіївському районах, містах Васильків та Борисполі, Ковалівській, Миронівській, Тетіївській, Студениківській ОТГ.

Повернулись до очної форми навчання 20 закладів загальної середньої освіти та 18 закладів, у яких на дистанційному навчанні перебували окремі класи. Йдеться про 13 447 учасників освітнього процесу. Карантин продовжується в 5 закладках дошкільної освіти. При цьому вийшли з карантину 10 садочків.

“Велике будівництво”

Ступінь готовності об’єктів президентської програми “Велике будівництво” на сьогодні в області становить 80%. З них загальноосвітні навчальні заклади готові на 86%, дошкільні навчальні заклади – на 88%, стадіони – на 66%.

Щодо реалізації об’єктів дорожнього господарства – у рамках цієї програми цьогоріч заплановано фінансування 29 таких об’єктів, у тому числі 23 нових майже на 727 млн гривень. Наразі практично завершено роботи на семи з них, по решті роботи тривають.

Опалювальний сезон

Підготовка об’єктів житлово-комунального господарства та бюджетних установ до опалювального сезону добігає кінця. Станом на початок жовтня об’єкти теплопостачання, водопровідно-каналізаційного господарства, житлового фонду та дорожньо-мостового господарства області були готові згідно з графіком майже на 99%.

У рамках цієї підготовки утеплюють житлові будинки, ремонтують покрівлі, внутрішньобудинкові системи постачання теплової енергії – гарячої та холодної води. Підготовлено 1 347 котелень та 778 кілометрів теплових мереж. Уготовано понад 7 233 тонни вугілля. Відремонтовано понад 200 кілометрів водопровідних та 69 кілометрів каналізаційних мереж. Підготовлено водопровідні та каналізаційні насосні станції та очисні споруди. Відремонтовано всі свердловини. Готові 562 одиниці спеціалізованої прибиральної техніки. Заготовлено майже 105 тис. тон або 100% від потреби посипкового матеріалу та реагентів.

“Втім, вітчизняні метеорологи прогнозують, що цього року вірогідність холодної зими становить менше 10%. На їхню думку, один одного змінюватимуть відлиги, невеликі морози, льодові дощі. Та область готова до будь-якої погоди”, – резюмував Володін.