ДУС: держдачу відкрили не для Венедіктової, а для “екскурсій і культурних заходів”

У Державному управлінні справами кажуть, що зміни в законодавстві, після яких генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заїхала до державної резиденції, потрібні були для “проведення екскурсій” та “громадських і культурно-мистецьких заходів”. Про це з”явилася відповідь ДУС на запит “Української правди”

“Постановою Кабінету Міністрів України від 19 січня 1994 року No 18 “Про державні резиденції та державні дачі” (з обмеженим доступом) затверджено перелік об’єктів, яким надано статус державних резиденцій і державних дач, а також порядок користування ними.

Постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2020 року No 506… (з обмеженим доступом) з метою, зокрема, забезпечення проведення екскурсій на таких об’єктах, а також громадських і культурно-мистецьких заходів було внесено зміну до вищезазначеної постанови”.

Водночас, у ДУС не відповіли, хто, відповідно до закону, має право користуватись резиденцією, куди переїхала Венедіктова. Також у відомстві не сказали, на підставі чого там живе генпрокурорка.

Держуправління запевнило, що ці питання не належать до його компетенції та переправило запит безпосередньо до комплексу відпочинку “Пуща-Водиця”.

ДУС: держдачу відкрили не для Венедіктової, а для "екскурсій і культурних заходів"

Нагадаємо:

Журналісти-розслідувачі дізнались, що Венедіктова орендує державну резиденцію у комплексі відпочинку “Пуща-Водиця” за цінами, вдвічі дешевшими за офіційну розрахункову вартість оренди інших будинків на території цього ж комплексу.

При цьому генпрокурорка скористалася секретною постановою Кабінету міністрів, якою були внесені зміни до іншої урядової постанови. Ці змінини дозволили користуватися державними дачами не тільки президенту, прем’єр-міністру та голові Верховної Ради, як це було раніше, але й іншим громадянам “у визначеному суб’єктом управління порядку”.

Водночас, як з’ясували журналісти, на практиці скористатися правом оренди резиденції пересічний громадянин не зможе.

Сама генпрокурорка написала у Фейсбуці, що розмір орендної плати не встановлювала, “а отримавши пропозицію, просто з нею погодилася”. Венедіктова сказала, що попросила надати їй методологію розрахунку орендної плати, і пообіцяла доплатити, якщо у формуванні плати виявиться “не все так однозначно”.