Добкін поділився враженнями від СІЗО: Там нормально

Нардеп від Опозиційного блоку Михайло Добкін заявив, що побував і СІЗО і готовий знову піти туди заради “відновлення справедливості”

Про це він заявив в кулуарах парламенту, повідомляє Depo.ua.

“Мене СІЗО не налякаєш, я там був – неприємно, але там люди теж живуть, я готовий туди піти, щоб довести свою правоту”, – сказав Добкін.

Він також додав, що нові прокурори недостатньо досвідчені, навідміну від їх попередників.

“У нових прокурорів, яким нема ще 30 років –ні досвіду, ні знань, не те, що у їх люстрованих попередників, за все, що вони роблять – доведеться відповісти”, – додав нардеп.

Нардеп Михайло Добкін стверджує, що генпрокурор України «дуже мстива людина»

Народний депутат від Опозиційного блоку Михайло Добкін запевняє, що за його дорученням не вносились зміни в проекти рішень, про які не були проінформовані депутати Харківської міськради, хоча у поданні на надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, на затримання та арешт Добкіна вказано протилежне.

«Я не можу на основі одного аркушу вписати ще один пункт порядку денного. Бо пакет документів має бути сформований строго у відповідності до закону та регламенту. Щодо земельних рішень треба отримати величезну кількість погоджень – і не тільки у виконавчих органах міськради, а й погодження державних структур, які знаходяться в Києві. Сказати, що я щось додав у проект рішення, що не бачили депутати – це повна маячня», – заявив Добкін в інтерв’ю «Главкому»

Також нардеп пригадав, що губернатором Харківщини на той час був Арсен Аваков, міністром внутрішніх справ – Юрій Луценко, прокурором – Олександр Медведько, головою СБУ – Валентин Наливайченко, президентом – Віктор Ющенко.

«Ви розумієте під яким ковпаком я був, якщо Луценко 2008 року по факту і по ставленню до мене порушив три десятки карних справ? Сьогодні я вважаю це абсолютною помстою з його боку. Він дуже мстива людина. Всі люди, які так чи інакше з ним перетиналися в різні періоди його життя – або сидять, або звільнені, або люстровані, або в бігах.  Починаючи від того ж Рената Кузьміна, завершуючи слідчими, які вели справи Луценка, і людьми, які відмовлялись виконувати його неправильні команди. Він же Довгому показував на пальцях решітку – от бачите результат. Зараз він під шумок, коли попались під час операції ФБР декілька провладних депутатів, звів усе докупи», – додав Добкін, зазначивши, що він просто попав «докупи».

«Ця справа тягнеться з 2014-го. У вересні минулого року Луценко на всю країну оголосив, що я і Кернес – підозрювані, а потім його прес-служба спростовувала. Виявилось, що ми є свідками. Тобто колишній голова МВС навіть у термінах не розбирається. Ця справа вже йшла донизу і, максимум, що там можна була вигадати, натягнувши за вухо – це халатність, і те, не мені, а тому, хто візує документи. Але враховуючи, що халатність має десятирічний термін давності, а вже минуло дев’ять, то поки пройде суд, вже не буде сенсу цю справу розглядати», – припустив нардеп від Опоблоку.

Як повідомлялося, подання на Добкіна регламентний комітет розгляне у середу.

16 вересня правоохоронці провели одночасні обшуки в міськраді Харкова, а також у помешканнях мера міста Геннадія Кернеса та депутата від Опозиційного блоку, екс-мера Харкова та екс-губернатора Харківської області Михайла Добкіна.

За словами Луценка, обшуки здійснені в рамках розслідування справи про незаконне виділення 650 га харківської землі владою міста.

28 червня стало відомо, що за результатами нових обшуків у приміщенні Харківської міськради вилучено документи, які містять дані про незаконність виділення земельних ділянок, а також відомості про осіб, причетних до скоєння злочину службовими особами міськради.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко обіцяє повторно направити подання щодо позбавлення недоторканності щодо шести народних депутатів до регламентного комітету та парламенту, якщо Верховна Рада не ухвалить їх до літніх канікул.

Нагадаємо, що 29 червня генпрокурор Юрій Луценко вніс у Раду подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, про надання згоди на затримання та про надання згоди на обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою (арешт) у відношенні народного депутата України Добкіна.

У ГПУ заявили, що в діях Добкіна вбачаються ознаки зловживання службовим становищем та сприяння шахрайству з метою заволодіння 78 га земельних ділянок Харкова нормативною вартістю понад 220 млн грн.