У РФ пригрозили заходами у відповідь на нові правила в’їзду росіян до України

У Росії назвали введення системи попередньої електронної реєстрації для громадян РФ, що в’їжджають до України, “по суті, встановленням візового режиму”.

Росія вживатиме заходів у відповідь на посилення правил в’їзду до України, “яке можна вважати візовим режимом”. Про це заявив у понеділок перший заступник голови комітету Ради федерації з оборони й безпеки Франц Клинцевич, передає “РІА Новости”.

“Введення системи попередньої електронної реєстрації для громадян Росії, які в’їжджають до України, або так званого біометричного контролю – це, по суті справи, встановлення візового режиму між нашими країнами, і його “упаковка” принципового значення не має”, – вважає Клинцевич.

Він наголосив, що, судячи з останніх заяв, Київ вже зважився на введення подібних заходів, а тому їхній “обов’язок попередити – кроки у відповідь обов’язково будуть”.

“Про це дуже непросто говорити, але вони певною мірою можуть торкнутися чотирьох мільйонів українців, які працюють у Росії”, – зазначив російський парламентарій.

Клинцевич не відкидає, що когось з них “доведеться ввічливо попросити залишити РФ”. “Росія повинна насамперед відстоювати інтереси своїх громадян”, — додав законодавець РФ.

Як заявив 10 липня секретар РНБО Олександр Турчинов, від росіян будуть вимагати попередньої реєстрації під час поїздок до України.